Skocz do zawartości

Corsa b x12sz błędy sondy lambda


bolo75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kilka dni temu zaświeciła się na chwilę check engine odczytałem kod 13 - "Sonda lambda lub jej obwód, brak zmian napięcia/rozwarty obwód" . Jako że wydaje mi się że zaczął palić więcej i sonda miała 150tyś przebiegu wymieniłem ją na nową.

 

Dziś po wymianie znów check engine odczytałem kod 44 - "Sonda lambda lub jej obwód, za uboga mieszanka paliwowo – powietrzna"

 

Nie mam LPG a kontrolka check engine świeci się przez chwilę w momencie kiedy termostat otwiera duży obieg chłodzenia silnika. W momencie kiedy temp. spada kontrolka się wyłącza. Czy jest to reguła zaobserwuję w kolejnych dniach.

 

Miał ktoś może taki przypadek może ma ktoś jakieś wskazówki gdzie szukać przyczyny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sprawdź sobie po zagrzaniu silnika do temp. roboczej zasilanie sondy.

Odepnij wtyczkę i zmierz napięcie między wtyczką ( od strony sterownika) a masą i ma być 0.43-0.47V na włączonym zapłonie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oryginalną, zamiennik, czy internetowo zakupiony rzekomy oryginał?

 

jakiś zamiennik firmy VEMO dobrany wg. producenta w sklepie motoryzacyjnym

 

 

 

Sprawdź sobie po zagrzaniu silnika do temp. roboczej zasilanie sondy.

Odepnij wtyczkę i zmierz napięcie między wtyczką a masą i ma być 0.43-0.47V na włączonym zapłonie.

sprawdziłem napięcie 0,14-0,16 V

gdzie dalej szukać przyczyny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź po przewodzie.Czy nie ma gdzieś przebić do masy i tak samo sprawdź w sterowniku pin B11.Tam powinno być tak samo jak ci podałem.

Tzn kabel do pinu B11 sterownika mam sprawdzić czy nie ma też gdzieś przebicia do masy? Dobrze zrozumiałem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Wracam z problemem bo cały czas powraca. Włącza się CE błąd 44 "uboga mieszanka" do tego czasami szarpie tzn jakby się nie wkręcał na obroty szczególnie na wyższych biegach. Świece są trochę okopcone. Spalanie jest ok. czyli nie może być przyczyną układ zasilania paliwem. Świece są nowe na kablach nie ma przebicia. Cewka raczej nie bo wtedy rwałby podczas deszczów i dużej wilgoci powietrza a tak nie jest. Sonda lambda też jest nowa i sprawna. Obstawiam na zbyt dużą ilość powietrza i elementy związane z jego podawaniem. W pokrywie przepustnicy jest jakiś mechanizm z dwoma wężykami bez elektroniki który steruje zaworem przed filtrem powietrza. Jeden wężyk idzie do zaworu przed filtrem powietrza a drugi chyba za przepustnicę. Czy wie ktoś jak to działa i czy faktycznie może się zepsuć ten mechanizm w pokrywie przepustnicy i mieć wpływ na błędne podawanie ilości powietrza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przed filtrem to podciśnienie na klapkę ciepłe-zimne.(powietrze do filtra)

 

Ale co oznacza że sonda dobra bo nowa.

Pomierzyłeś jak ci pisałem czy do niej dochodzi prąd?

Czy w ogóle sonda pracuje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przed filtrem to podciśnienie na klapkę ciepłe-zimne.(powietrze do filtra)

 

Ale co oznacza że sonda dobra bo nowa.

Pomierzyłeś jak ci pisałem czy do niej dochodzi prąd?

Czy w ogóle sonda pracuje?

 

Tak sonda jest ok pomierzona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności