Skocz do zawartości

Problem ze skrzynią biegów


Gość koni2305

Rekomendowane odpowiedzi

Gość koni2305

Pacjent to Insygnia 1,8 140KM, 2011 rok, skrzynia manualna 6 biegowa.

Kupiłem takie właśnie auto. Jeździło na jeździe próbnej (zrobiliśmy nim jakieś 40km) wszystko było w porządku. Jadąc do domu zaczęły się problemy z włączaniem biegów.

Na początku nie dało się wrzucić 2 za parę kilometrów przestały wchodzić wszystkie dolne biegi (2, 4, 6). Jechałem na 3 jak się po chwili okazało nie można ruszyć wajchą i nie można z pozycji tego biegu już nic wrzucić, nawet na luz się nie da. Wajcha kompletnie nie reagowała (pozostała zablokowana na 3).

Na postoju maska w górę poruszałem czym tam od skrzyni włączały się dolne biegi (2,4,6) jednak każdorazowe wyrzucenie biegu na luz skutkowało, tym że już nic nie można włączyć. Pociągnięcie wajchy w kierunku jakiegoś biegu powodowało samoczynny jej powrót na luz. Poruszając tym czymś od skrzyni udało się włączyć na 2 i tak do kulałem się do domu zgasiłem auto poszedłem na chwilę do domu i po powrocie zdziwienie wszystko działa poprawnie. Po kilku chwilach znów przestało działać.

Co tu robić? Od czego zacząć?

Żadne kontrolki się nie świecą, że jest jakaś awaria.

Czy można taki samochód zwrócić sprzedającemu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolki sie nie beda swiecic

to nie automat

czy mozna oddac ??

mozna

jesli kupiles z autohandlu

a nawet z rak prywatnych

 

co moze byc ??

ciezko powiedziec bez auta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość koni2305

Po wielu diagnozach różnych mechaników które mieściły się w przedziale od uszkodzonych linek zmiany biegów poprzez zły olej w skrzyni biegów aż po uszkodzoną skrzynię. Okazało się że jedna z linek poluzowała się na zaczepie w okolicy wybieraka i raz łapała, a raz nie. Koszt naprawy 40zł. czas naprawy 20 minut wraz z diagnostyką. Dygresja do mechaników: trzeba choćby podejść do auta i zobaczyć a nie w ciemno rzucać diagnozy choć auto stoi zaledwie za drzwiami warsztatu. W każdym razie problem został rozwiązany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności