Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Stosował ktoś w swoim samochodzie folię na progi?

Chodzi mi o te czarne folie, które są stosowane jako zabezpieczenie progów (niektóre auta posiadają ją fabrycznie).

Macie jakieś doświadczenia?

U mnie progi są dość porysowane, więc chciałbym je zabezpieczyć taką folią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja ją mam od dwóch lat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To mam trzy pytania ;)

1. Gdzie kupiłeś i jakie masz wymiary? Szerokość 11cm czy 22cm?

2. Czy przygotowanie powierzchni ogranicza się do przetarcia benzyną ekstrakcyjną?

3. Jak to się trzyma po 2 latach? Rogi ci nie odchodzą? Przy montażu traktowałeś folię suszarką , jak niektórzy zalecają?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próg wymyłem benzyną ekstrakcyjną,wcześniej folię przyciąłem do potrzebnych rozmiarów i przykleiłem.

Nie kleiłem na progu przechodzącym w słupek.tylko na prostym odcinku.Więc suszarki nie użuwałem.

Nic nie odchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też miałem porysowane i zakleiłem folią ala carbon, 11 cm. Nic nie odchodzi po dwóch latach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też stosowałem u siebie coś takiego http://allegro.pl/listing?string=Naklejki%20na%20progi%20%20carbon&bmatch=base-relevance-floki-5-uni-1-5-1025

Przeczyścić benzyną - w temperaturze poniżej 20 stopni C warto stosować suszarkę do podgrzania - nie zaszkodzi a na pewno co najmniej pomoże w lepszym przyklejeniu

U niektórych sprzedających można zamówić na konkretne wymiary. U mnie po 2 latach ładnie się trzyma. Żeby, rogi się nie odklejały należy je ładnie zaokrąglić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć.

Stosował ktoś w swoim samochodzie folię na progi?

Chodzi mi o te czarne folie, które są stosowane jako zabezpieczenie progów (niektóre auta posiadają ją fabrycznie).

A ja w poprzednim w aucie miałem zwykłą folię oracal dobraną pod kolor auta (białe). W motocyklu mam bezbarwną (metalic).

Jak będzie cieplej to opla też okleję bezbarwną na progach.

W poprzednim aucie wytrzymała 5 lat i z nią sprzedałem.

Ale raczej kwalifikowała się do zmiany.

Chroniła progi przed piaskowaniem i spełniła zadanie.

Można okleić każdą, nawet trudną powierzchnię, A najlepiej kleiło mi się na mokro "na ludwika". Formowanie na ciepło w końcowej fazie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja planowałem zakupić takie coś:

http://allegro.pl/naklejki-nakladki-na-progi-opel-adam-carbon-i6662739488.html

niekoniecznie carbon, ale sprzedający nie był łaskaw nawet odpisać czy mają, nie mają, będą, nie będą mieli do Merivy B.

Nawet przezroczyste, a dopasowane już (wymiarami i jakimiś zaokrągleniami) do progu mogłyby dobrze wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi