Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wracam do tematu. Byłem na przeglądzie i niestety prawego hamulca nie mam. Miałem podkręcony tak że na trzecim ząbki łapało i w tamtym roku było ok. Ale teraz nic nie łapie. Linka ciągnie mechanizm ręcznego ale nie na tyle żeby trzymało hamulec. Popuscilem linkę to teraz jadąc powoli jak zaciągnę ręczny to mi nie odbija ten mechanizm w zaciski i muszę młotkiem uderzyć żeby cofnęło. Natomiast jak auto nie jedzie to mechanizm działa ok. To niewiem może ma ktoś jakiś pomysł. I tak w poniedziałek jadę do mechanika

Edytowane przez michalwww

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam wracam do tematu. Byłem na przeglądzie i niestety prawego hamulca nie mam. Miałem podkręcony tak że na trzecim ząbki łapało i w tamtym roku było ok. Ale teraz nic nie łapie. Linka ciągnie mechanizm ręcznego ale nie na tyle żeby trzymało hamulec. Popuscilem linkę to teraz jadąc powoli jak zaciągnę ręczny to mi nie odbija ten mechanizm w zaciski i muszę młotkiem uderzyć żeby cofnęło. Natomiast jak stoje to nie zacina mi sie. To niewiem może ma ktoś jakiś pomysł. I tak w poniedziałek jadę do mechanika

Klocki i tarcze są dobre bo sprawdzałem. Też myślałem nad linka ale mam troszkę inne zaciski tak jak widać na zdjęciach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki są dobre. Możliwe że ten mechanizm jest zapieczony. Jeszcze dochodzi element że te zaciski się różnią od siebie tak jak to na zdjęciach widac

Ok dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tamtym roku robiłem . Tyle że po wymianie klocków najpierw klocki nie dochodzimy do tarczy a potem ręczny nie odbijał . Zapytaj wójka Google o samoregulator zacisku hamulca ręcznego albo na stronie zaciski com . Koszt 6 dych plus wysyłka . Od razu zabezpieczenie zamów bo ja złamałem przy rozbieraniu . Najlepiej to obie strony zrobić . Mnie się zachciało uszczelnienia wymienić z drugiej strony i musiałem drugi zamawiać bo choć jeszcze działał to sprężyna była rozciągnięta i nie dało się zabezpieczenia założyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zimą też robiłem ręczny, zapieczone samoregulatory w obu kołach. Tyłu zacisku nie rozbierałem bo odbijał dobrze i nie ciekły, tylko wyjęcie tłoczka i wyczyszczenie. Rdza i brud na trzpieniu blokuje samoregulator który nie może się obrócić i podstawiać w czasie zużywania klocków. Wyczyszczony z rdzy trzpień i gniazdo tłoczka, przepchany otwór w tłoczku, napchałem tam smaru do zacisków. Wymieniłem tylko uszczelnienia tłoczka i oring samoregulatora, koszt niecałe 50zł. Na tym filmiku jest taki sam zacisk jak w merivach

post-21738-0-01667100-1518335708_thumb.jpg

Edytowane przez marek79

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem robił mechanizm w zacisku a nie w tłoczku . Oczywiście można wyczyścić i poskładać . Jak będzie działać to ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłoczki były smarowane mam zestaw do ich wciskania i spokojnie się wkręca bez oporu. Pewnie będzie co co Irek pisze. Teraz zima to nie mam jak się za to zabrać,wiej pojadę jutro do kogoś i zobaczymy dam znać co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności