Skocz do zawartości

Losowe odpalnie zawsze na ciepłym silniku


Gość ciuma16

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem wgranie nie pomoże, jedynie jego naprawa lub wymiana. Jezeli się nagrzewa silnik wraz z nim sterownik , prawdopodobnie "luty" sa kiepskie i dlatego tylko na ciepłym problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No a ten kto diagnozował silnik co mówił na ten nieaktywny przekaźnik główny?

Pytam tak z ciekawości bo widzę dużo XEP-ów z właśnie takim brakiem aktywnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wgrany najnowszy program w sterownik. Ale sonda lambda za katalizatorem dalej się tak samo zachowuje. Na temat głównego przekaźnika dalej nic mi nie odpowiedział. Elektryk powiedział że raczej nie jest to katalizator. Ja zauważyłem że jak jadę szybciej np. na autostradzie to wahania sondy są mniejsze. Dopiero jak wolniej jadę przez miasto czy na postoju to sonda oscyluje jak sinusoida. No nic testuje dalej. Elektryka zastanowiło to że druga sonda (diagnostyczna) ma napięcie 1028mV i dopiero po paru minutach zaczyna oscylować. W op- comie zmienia się na status "aktywana". I powiedział wykonując wszystkie pomiary że to raczej będzie sterownik. Wiec zbieram na używany sprawny sterownik, jak by któryś z Kolegów chciał sprzedać lub znał kogoś kto chce to proszę o informacje:

Delphi Delco 12249823 JY do Opla Merivy 1.6 16V 2006r (silnik Z16XEP)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze rozumuje w sprawie temperatury silnika to są dwa czujniki:

1. Czujnik w chłodnicy pokazujący temperaturę na desce rozdzielczej ok 90stopni

2. Czujnik temperatury za termostatem podczas jazdy temperatura zmierzona op-com od 100-105 stopni

 

Dlaczego są takie różnice temperatur? Dodam że po naprawie (wymianie rezystora wentylatora chłodnicy) działają 3 biegi. To dlaczego jak op-com miał temperature 105 stopni nie włączył się wentylator?. A podczas jazdy temperatura cieczy (silnika) jest ok 100-102stopni) na postoju 105stopni?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bedżamin

W mojej merivie 1.4t czasami komputer pokazuje nawet 115 stopni a na liczniku i tak jest 90, tak samo gdy jest około 85 stopni na komputerze licznik już pokazuje 90 na liczniku. Wydaje mi się że licznik pokazuje tylko i wyłącznie czy silnik jest zimny, zagrzany czy się już przegrzewa a nie pokazuje rzeczywistej temperatury. Obstawiam że gdyby jakiś dziadek zobaczył że w nowym aucie przy spokojnej jeździe ma 115 stopni a nie 90 jak w starym passacie to by się wystraszył że woda mu się zaraz zagotuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A proszę mi powiedzieć jaki powinien być zakres rezystancji czujnika temperatury płynu chłodzącego (pomiar na stykach po odłączeniu wtyczki) dla silnika zimnego i dla silnika rozgrzanego do temperatury roboczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności