Skocz do zawartości

Bierze olej


Gość szymik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Faktycznie jakiś dziwny przypadek. Nie leci z silnika, spaliny "czyste" cuda się dzieją. Jak nie masz zaolejonego silnika, nic nie kapie (chociaż nie bardzo chce mi sie w to wierzyć) to jednak musi w salinach coś być. Sprawdź, czy nie masz oleju w płynie chłodniczym. Tak czy siak będzie to jakaś wskazówka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoją byłem normalnie na przeglądzie i pan stwierdził że wszystko jest ok ,mimo tego że wcina olej

spróbuj zastosować się do tego co wcześniej napisałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

masło na korku oleju prawdopodobnie nie ma związku z braniem oleju.

W tym silniku pobiera olej uszczelniaczami zaworów lub pierścieniami.

Po ich wymianie bedziesz miał nową uszczelke pod głowicą to i masło przestanie sie zbierać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to przyczyna uszczelniaczy na zaworach ani pierscieni poprostu paliwo jest tak podawane ze trafia w poblize scianek cylindra, miesza sie i spala razem. Maja ten problem sliniki 1.6 i 1.8 oczewiscie 16V ale np juz 2.0 nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

właśnie!:evil:!;p!http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif ośmiozaworówki nie miały nigdy tego problemu.

A nawet 16stki powinny brać mniej niż litr na 1000km!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mi to ciągle wygląda na wyciek. Bo gdyby olej byl spalany to silnik by kopcil bankowo. Tymbardziej jeśli ubywa aż tyle oleju. Z wydechu bylo by bankowo niebiesko. Jeśli tego nie ma, plyny wporzo, to nie pozostaje nic innego jak wyciek.

Co do bialej mazi, to olej wraz z wodą (para wodna) poprzez niedogrzanie (np.jazda na krotkich odcinkach) miesza się i wydziela się ta maź. Jest w niej też troche oleju, więc jest malutkim zużyciem, ale to może góra 0,1l/1000km Twoje zużycie jest na tyle wielkie że powinno być widoczne. Popatrz na silnik i poszukaj wycieków, pocenia, miejsc uwalonych olejem. Bo gazety pod autem jeśli są czyste to nie musi znaczyć że wycieku nie ma. Olej może skapywać podczas jazdy. Pooglądaj dokladnie silnik i napisz jaki olej lejesz. Bo moze warto pomysleć o przejściu na gęściejszy. Jeśli masz np.syntetyk i duuuży przebieg to radze zmienić olej na gęstszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli bierze 1L na 1000 to wcale nie musi jeszcze kopcić:evil:!;p!!!

A z olejem to nie jest wcale takie pewne. Jak jeżdziłem na shellu 10W40 to brał mi litr na 1000 a jak wymieniłem na Mobila 5W50 jakoś przestał braćhttp://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif!:D! Teraz dolewam pół litra na 5000

Ale tak jak piszesz to masło na korku to wcale nie musi być usterka, i z tym sie w 100% zgadzam

 

[ Dodano: Pią Lut 08, 2008 11:27 ]

a z tymi wyciekami to jeśli by podciekało podczas jazdy to na postoju tez powinna sie pojawić jakaś kropelka oliwy pod silnikiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Co do oleju - leję GM 10W40. Wczoraj byłem u mechanika na wymianę oleju - był mocno przepalony-czy to może być oznaka czegoś.

Mechanik również obadał cały dół auta - nigdzie nie widać wycieku. A skoro nie ma wycieku to raczej zmiana na gęstszy olej nic chyba nie zmieni?

 

Podejrzewam, że chyba jednak pojadę znowu na analizę spalin, bo to byłoby chyba jedyne realne wyjście...choć dymienia na niebiesko nawet przy gazowaniu auta nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności