Skocz do zawartości

Bierze olej


Gość szymik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

W Twoim przypadku olej leci miedzy glowica a wtryskami. Sprobuj dociagnac sruby z lapami trzymajacymi wtryski( oczewiscie dostaniesz sie do nich po zdjeciu pokrywy walka rozrzadu).

Witam

Dziekuję za odpowiedź. Mam jeszcze nowy problem (chyba związany z moim pierwszym problemem). Wczoraj przestało mi działać turbo ;) . Jakiś czas temu dowiedziałem się , że mam mały "wyciek z intercoolera". Mechanik ciągle nie miał czasu i tylko mi mówił ..jutro, jutro... powiedział mi żebym się nie przejmował bo to nic takiego, najwyżej stracę moc. No i straciłem wczoraj.... :<

Myślałem, że ten "wyciek z intercoolera" to wyciek płynu chłodniczego. Dzisiaj się dowiedziałem (dzięki zeusmobil :) ) że tam jest powietrze a nie płyn, a wyciek to oznacza wyciek oleju.

Wracając do mojego pierwszego problemu (zachlapany przód silnika) to czy w tych okolicznościach może być tak, że olej cieknie nie z "głowica/wtryski" tylko z tego czarnego kółka przy rurze do/z (?) turbiny, widocznego na zdjęciu w poście powyżej - pierwsza fotka : po prawej stronie nad zieloną jedynką? Co to za część to kółko? Tam jest właśnie najbardziej zachlapane. No i co z tym turbem teraz? Wcześniej to powyżej 2500 obrotów dostawał samochód kopa i słychać było lekki gwizd. Teraz nie ma kopa i też nie słychać gwizdu. Co o tym wszystkim sądzicie? Tak mi się to wszystko razem jakoś zbiera do kupy - zachlapany przód olejem, "wyciek z intercoolera", brak kopa.... ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Witam. Ja mam pytanie odnośnie astry g 1,7dti 68 km- mianowicie czy ktoś wymieniał uszczelkę pod miską olejową ? Podobno jest z tym problem cały przód trzeba demontowac (zawieszenie przednie)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam

Mam podobny problem-w silniku 2.0 diesel 82KM.

po szabelce widzę jak olej znika.

Motor nie dymi,płyn jest OK,wysieku z silnika brak

:?:?:?:???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chodzi o mój problem przez który zacząłem ten temat, to jeździłem z tym i chciałem poczekać do wymiany rozrządu i rozebrać silnik. Jednak nie doczekałem się - w trasie nagle zaczęła migać kontrolka silnika oraz zaczął on bardzo nierówno pracować. Okazało się to co przedstawił Bzykacz6665 na swoim zdjęciu: http://img50.imageshack.us/img50/4452/s6002286rh3.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam! Koleżanki i koledzy, w astrze mojej ciotki 1,6 8V zaczęło brać olej.. Silnik stracił moc, po pewnym czasie pojawiło się masełko pod korkiem, jak się odkręci korek to dmucha przez niego... Majster powiedział, że to pierścienie, bo ciśnienia też nie trzyma... Pytanie moje brzmi: czy ktoś wymieniał pierścienie i ile to kosztuje, czy wymienia się jeszcze jakieś uszczelniacze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamus,

 

Same pierścienie kosztowały 184zł. No i do tego jeszcze robocizna - ja robiłem z pierscieniami jeszcze cały rozrząd, więc sama robocizna przy tych rzeczach kosztowała 250zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował za odpowiedź! Mam nadzieje, że u ciotki też tymi kosztami się zamknie bo majster coś gadał o 700-800 zł...

 

[ Dodano: Czw Maj 22, 2008 19:40 ]

a jak sie wymienia pierścienie to trzeba jeszcze przecież wymienić UPG.......?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Adamus,

 

Same pierścienie kosztowały 184zł. No i do tego jeszcze robocizna - ja robiłem z pierscieniami jeszcze cały rozrząd, więc sama robocizna przy tych rzeczach kosztowała 250zł.

ja wymieniłem silnik po takim czymś bo rysy na cylindrze są ogromne i wymiana pierścieni nic nie da. A mam pytanko, na którym cylindrze Ci się to stało na 4 od rozrządu? bo jeśli tak to potwierdzisz moją tezę o wadzie w konstrukcji tego silnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na którym cylindrze Ci się to stało na 4 od rozrządu? bo jeśli tak to potwierdzisz moją tezę o wadzie w konstrukcji tego silnika

Nie wiem...ale chyba nie 4....chyba 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności