Skocz do zawartości

Bierze olej


Gość szymik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

przebieg w granicach 180 tys. ale nie ma na to normy.

Według licznika jest 157 tyś. ale ile jest naprawdę to tylko samo auto wie :D

Co prawda po stanie zawieszenia i skrzyni wygląda to jak by tyle miał. Na komputerze w ASO jak sprawdzali też niby twierdzili że nie był cofany licznik, ale nie wiem na ile to jest pewne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Na komputerze w ASO jak sprawdzali też niby twierdzili że nie był cofany licznik, ale nie wiem na ile to jest pewne.

Ciekawe skąd w ASO takie wnioski wyciągnęli.

Przecież cofnięcie licznika nie zostawia żadnych śladów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogo, znajomy kupił samochod sprowadzony i też na kompie sprawdzali czy przebieg jest autentyczny i niby miał być ok...pożniej zmieniał filtr kabinowy i okazało się, że ktoś zapisał na filtrze czy gdzieś w jego okolicach przebieg autentyczny :roll: ktory był sporo większy niż wyświetlany na liczniku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomaszkop

dobry sposób, ja miałem astre 16 16v 2000 kombi to tez tak brała teraz mam 2 dl i na krótkich trasach ubywa ale na jak się zrobi z 200 od razu to nic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam, mam ten sam problem, czyli silnik 1.6 8v ,99rok 150tyś i mam samochodzik od 3 mc.Wymieniłem olej Mobil10w40 i po 400 km zniknęło jakieś 400 setki oleju, no i pod korkiem mnóstwo tzw majonezu.Pokonuje codziennie ok 6 km do pracy, no i 6 powrót.Dym z tyłu niby ok ale po przygazówce czuć trochę w kabinie jakby olej.Prawdopodobnie czeka mnie remont z tego co wyczytałem na forum.Chciałbym dowiedzieć się od was co muszę wymienić no i jaki mniej więcej koszt.Czy mogę jeszcze pojeździć trochę i tylko dolewać czy trzeba to teraz robić.No i prosze o polecenie mi jakiegoś w miarę uczciwego mechanika w Opolu albo okolicach. Dodam jeszcze że miska zapocona ale podobno to norma w oplach.a pod autem nie ma plam .Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mnie remont wyniosl 1600 zl za czesci bez kosztow mechanika, bo remoncik byl za flaszke :) ale bylo szfil glowicy, walu, bloku, wymiana tlokow, uszczelniaczy, pierscieni, od razu i caly rozrzad wymienilem, termostat, wiadomo, plyn i olej, filtry. A i mialem ok 30% rabatu na czesci. Niestety tak to wyglada ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous
Dzięki,

 

Więc ponawiam pytanie, czy znacie dobrego i zaufanego mechanika, w Poznaniu, który podjął by się tego zadania?

 

Jak w Poznaniu to polecam w Buku pod Poznaniem braci Grams - od jakiegoś czasu prowadzą serwis opla (wcześniej tylko sprzedaż części), mają najlepszego mechaniora od Opli w Twoim rejonie... Pozdrawiam ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

pierwszy raz piszę na forum, więc wybaczcie z góry moją niewiedzę.

Mam problem z autkiem, bo od ponad miesiąca dymi mi na niebiesko z rury, ostatnio byłam na wymianie oleju i mechanik wlał mi PLATINUM 15w40 , wcześniej jeżdziłam na mobilu 5w50 ( auto ma 202tys przebiegu).

nie wiem co robić, bo z reguły wiecie jak traktują "babę" w serwisach, a nie chceżeby wymienili mi coś a dymić dalej bedzie. Dodam, że przejechałam jakieś 750 km i ubyło mi ponad połowę bagnetu.

bardzo proszę o pomoc, bo załamana już jestem :drunk:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzięki Kacper - poczytałam i trochę mi się rozjaśniło. wychodzi na to, że wszystko do wymiany no i koszt też niemały ;)

moje pytanko jeszcze - czy znacie dobrego mechanika w Bydgoszczy lub okolicach, który mógłby mi w tym pomóc?

będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności