Skocz do zawartości

Dziwny hałas/terkot - Corsa D 2011 1.2 86 KM / 63 KW A12XER


Gość ikar131717

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A no widze. Jesli to filterek i mozna go tak poprostu wyciagnąć odkręcajac te 2 srubki przy nastwnikach to opel zaczyna mysleć na korzyść uzytkownika :)

Pisze że to nastwnik bo tak to nazywa intercars w swoim katalogu. Ciekawe czy opel tez tako to nazywa :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ikar131717

Cześć,

 

Panowie byłem na wyjeździe, dlatego dopiero odpisuje.

 

Olej TOTAL Quartz 5W-40 Syntetyk. Wiem że Opel zaleca 5W-30, ale wlałem 5W-40. Stosuję ten olej w AUDI 8P 1.6, już 150 tyś. na LPG - POLECAM

Auto jeździło we flocie PL - na pewno olej był zmieniany co 30 tyś.

 

Wcześniejszy właściciel lał 5W-30, ale co było lane od nowości to nie wiem.

 

Z problemem mam zamiar walczyć to skutku :)

 

ASO twierdzi że to na pewno nie hydraulika zaworowa - może na filmie tego dobrze nie słychać ale hałas zdecydowanie dobiega z okolic wtrysków i kolektora.

 

ASO na początku twierdziło że do wtryski paliwa, niby w trakcie przeglądu je sprawdzili i są ok.

 

Miałem plan kupić nowe ale 4 szt. BOSHA kosztują 800 zł - nie wiem czy warto.

 

manutd1 <<< sprawdzę zawor par paliwa u mechanika w przyszłą sobotę.

 

Czy ten Opel posiada KZFR ???

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ikar131717

Cześć,

 

adam1954 pisałeś o hydrokorektorach (co to jest?) oraz o filtrze KZFR.

 

Nie jestem aż tak dobrym specjalistą, dlatego będę musiał się posiłkować pomocą swojego mechanika.

 

Jak można sprawdzić sprawność hydrokorektorów?

 

Jutro postaram się umówić do mechanika na najbliższą sobotę w sprawie tego filtra, zaworu par paliwa ale co ja mu mam powiedzieć o tych hydrokorektorach?

 

Dzięki za zaangażowanie w sprawę :)

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ikar131717

adam1954 rozumiem że trzeba demontować pokrywę zaworów wraz z wałkami tak?

 

Ciekawi mnie jakie będą koszta tego wszystkiego ;(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty http://allegro.pl/listing?string=OPEL%20CORSA%20C%20D%20%201.0%201.2%20A12XER%20POPYCHACZE%20SZKLANKI&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-uni-1-3-0222

 

Nie wiem ile jest miejsca w twoim silniku ale mechanik powinien sobie poradzić bez wyjmowania wałków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ikar131717

Cześć,

 

Panowie wentylator kabiny do wymiany - czyszczenie/smarowanie nic nie pomogło. Znalazłem nowy, niedrogi firmy DENSO.

 

Co do terkotu silnika. Mam dobrą wiadomość !!!

 

Wczoraj i dziś testowałem to kilka razy i na 99% terkot pochodzi od zaworu par paliwa. Niestety chyba przez wielokrotne odpinanie wtyczki zapalił mi się "Check engine". Jadę do mechanika na wymianą dopiero w przyszłą sobotę. Zdam relację.

 

Miałem ogromny problem, aby znaleźć nowy zawór w sklepach internetowych. Co ciekawe pod kodem OEM rozszyfrowałem że zawór ten nazywa się:

 

 

"Zawór wentylujący zbiornik paliwa"

 

http://www.iparts.pl/czesc/zawor-wentylujacy-zbiornika-paliwa-bosch-0280142486,0-30-0280142486-1465660.html

 

Pozdrawiam

Tomasz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh czyli to co podejrzewałem pierwsze. U mnie też tak cyka na wolnych ale jeszcze go w kabinie nie słysze . Ponoć ciezko zdiagnozować kiedy jest uszkodzony ale jak juz go w kabinie mocno slychać to napewno wyrobiony :) napisz czy po wymianie silnik żwawiej startuje z miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności