Skocz do zawartości

Meriva B 1.4 Turbo 120km i dziwny pisk po przekręceniu kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

może ktoś z Was miał taki przypadek albo choć może podpowiedzieć.

 

Jak jest zimno/chłodno po przekręceniu kluczyka w stacyjce (bez odpalania silnika) przez około 1-2s słychać od przodu pod maską pisk czegoś załączającego się. Jest to z deka denerwujące, pojawia się głównie jak jest zimno i jak silnik jest zimny (po odpaleniu i przejechaniu paru kilometrów piszczenie znika).

 

Czy może ktoś z Was ma jakiś pomysł co to może być? Postaram się ten odgłos nagrać (jak nie zapomnę :gwizd: )

 

Dzięki i pozdrawiam,

Andrzej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie jest to samo ;), ale szczerze powiedziawszy nie zaprzątałem sobie tym głowy. Chętnie poznam rozwiązanie, zaznaczam tylko że ten efekt nie dotyczy tylko i wyłącznie Twojego egzemplarza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to na razie podciągnęli mi napięcie pasków klinowych i zamówili komplet nowych rolek na wymianę, bo być może w nich siedzi problem. A jak nie to pójdziemy w stronę przepustnicy :...:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak jest zimno/chłodno po przekręceniu kluczyka w stacyjce (bez odpalania silnika)

 

Tak pisałeś.

Więc myślę że ktoś cię chce naciągnąć.Pomyśl logicznie: w aucie coś piszczy gdy przekręcisz kluczyk ale nie odpalasz.

Więc co ma do rzeczy jakiś pasek klinowy który w tym momencie nie pracuje?

 

Może to jakiś przekaźnik albo faktycznie przepustnica.

Ale to musisz naprawdę dokładnie osłuchać.Bo ktoś cię może nieźle naciągnąć na koszty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak pisałeś.

Więc myślę że ktoś cię chce naciągnąć.Pomyśl logicznie: w aucie coś piszczy gdy przekręcisz kluczyk ale nie odpalasz.

Więc co ma do rzeczy jakiś pasek klinowy który w tym momencie nie pracuje?

 

Może to jakiś przekaźnik albo faktycznie przepustnica.

Ale to musisz naprawdę dokładnie osłuchać.Bo ktoś cię może nieźle naciągnąć na koszty.

 

Na razie wszystko jest w ramach gwarancji :tak: , więc niech się gimnastykują.

Po podciągnięciu pasków rzeczywiście rzadziej popiskuje (choć i temperatura już inna). Po przekręceniu kluczyka (bez odpalenia) jakieś silniczki elektryczne coś tam ustawiają, więc może któryś z nich też piszczeć. Nie wiem jak rozwiązane tu jest mechanicznie, ale jakiś samo-napinacz pewno jest i być może to on się ustawiając jeszcze może odzywać.

Jak pisałem, robią po kolei, następna będzie w gronie podejrzanych przepustnica :>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem jeszcze samo napinaczy elektrycznych.

Więc wzmóż swoją czujność aby nie dać się zrobić w wała.

Patrzę im na ręce.

Zapytam może jeszcze Was o jedno. Kto się orientuje, co się uruchamia po przekręceniu w stacyjce Merivki kluczyka ale bez odpalania zapłonu?

Słychać ewidentnie jakieś elektryczne ustrojstwa, które się ustawiają ale pytanie co to za ustrojstwa, bo to któreś z nich daje takie objawy dźwiękowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bedżamin

Klapy od powietrza nie piszczą tylko tak jakby stukaja cichutko. U mnie słychać takie cykanie, może u cb się to coś juz wyrobiło i zamiast cykać to piszczy? Spróbuj to nagrać, wrzuć to na yt i podrzuć tutaj link. Może tak będzie łatwiej posłuchać co to może być. Mamy ten sam silnik więc możemy porównać odgłosy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności