Skocz do zawartości

Dźwięki wspomagania po wymianie przewodów hamulcowych


Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawinek

Witam.
Zafira A, Z1.8XE, 125kM

Zdecydowałem się na wymianę pokorodowanych przewodów hamulcowych. Mechanik zrobił co trzeba. Wlazłem do auta - odpalam i słyszę taki dźwięk że mi jeszcze w głowie piszczy. Jak w samolocie ciągły taki uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.... przy pokręceniu kierownicy w lewo lub prawo dźwięk ten zmienia swoją barwę a jak pokręcę do oporu kierownicą i przytrzymam to jak się ustabilizuje to też buczy tyle że na niższym tonie więc jak sądzę wszystko to pochodzi od wspomagania.

Nasuwa się mi więc pytanie co się takiego stało. Podjechałem z powrotem do mechanika i zaprosiłem człowieka do auta i pytam co to? bo wcześniej przed wymianą przewodów hamulcowych było cicho w kabinie. Odpowiedział ,że to normalne i że to wspomaganie. Ja mu na to,że to nie jest normalne.On mi na to że nic nie robili ze wspomaganiem.

Podpowiedzcie mi czy wymiana rurek z płynem od hamulców ma jakiś związek z układem wspomagania? i czy waszym zdaniem coś mi przy okazji spier..ił :?:

Czy może to zwyczajny zbieg okoliczności i po prostu kończy się pompa?
Dźwięk ten jest męczący raczej w górnej tonacji jakby się pompa męczyła.Jak stoi na postoju to głowa trochę boli w czasie jazdy nie słychać.
Skręcanie kierownicą na postoju - słychać mocno zmienna tonacja.

Wspomaganie działa jakby normalnie a płyn w zbiorniku jest na max.
Pozdrawiam i czekam na jakieś info.

Edytowane przez slawinek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przy pokręceniu kierownicy w lewo lub prawo dźwięk ten zmienia swoją barwę a jak pokręcę do oporu kierownicą i przytrzymam to jak się ustabilizuje to też buczy tyle że na niższym tonie więc jak sądzę wszystko to pochodzi od wspomagania.

 

 

A możesz nie sądzić tylko wyjść z auta,dźwignąć maskę i sprawdzić czy to na pewno od niej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawinek

Witam.

Jak maskę podniesiesz to hałasuje silnik i słabo słychać ten dźwięk.Najlepiej jest słyszalny w kabinie.Jest jednostajny i nieznośny.Wcześniej była absolutna cisza a teraz nie jest.Załączam link do filmiku.Nie wiem czy będzie wyraźnie słychać bo telefon tak to nagrywa ale chodzi o ten dźwięk w tle.

W końcówce filmu ruszam kierownicą i wtedy słychać zmianę dźwięku a za chwilę gdy kierownica zostaje z powrotem w bezruchu ten dźwięk znowu wraca.

 

Jak przyłożę ucho do konsoli to słyszę wyraźniej i najlepiej po stronie pasażera/schowka.

Nie mam pojęcia co się stało. Nie mam już zaufania do tego mechanika. Pozostawiłem u niego auto na kilka godzin.Było cicho a po naprawach nie jest?????dlaczego????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawinek

adam1954 wentylator nawiewu jest w tym momencie wyłączony-gdyby był włączony nic by nie było w ogóle słychać bo zagłuszy. Zauważ jak zmienia się dźwięk podczas gdy ruszę kierownicą.Przez chwilę słychać dokładnie wspomaganie a za moment ten jednostajne męczące wycie. Nie wiem bo nigdy nie słyszałem jaki dźwięk wydaje zużywająca się łożyska od pompy wspomagania

Edytowane przez slawinek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pisałem że nie wiele słychać.Jestem trochę przygłuchy.

Gdyby padała pompa to byś to słyszał wyraźnie.

Spróbuj rozebrać schowek i posłuchaj czy to aby nie silniczek od klapek nawiewu.

A dźwięk się może zmieniać bo kręcąc kierownicą dajesz większy opór dla silnika przez pompę i może chwilowo spaść ładowanie.

Ale to moje domysły.Sprawdź schowek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawinek

Cześć,

Więc jeszcze raz nagrałem 3 filmiki z dźwiękiem jaki się w kabinie odczuwa. Dźwięk bardzo podobny do dźwięku sygnału kontrolnego TV z dawnych czasów :)

Na każdym filmiku przesuwam telefon w różne miejsca.Proszę obejrzyjcie filmiki do końca bo raz jest ciszej słychać a raz dość dobrze szczególnie gdy telefon przykładam pod schowek pasażera w pobliże ścianki grodziowej.

filmik 1

Aby lepiej zobrazować ten dźwięk najpierw auto jest wyłączone i panuje cisza potem je włączam i słychać dźwięk a potem wyłączam auto i jest cisza

filmik 2

https://www.youtube.com/watch?v=TRT2n7CwOt8&feature=youtu.be

filmik 3

 

Wentylatory i silniczki od otwierania obiegu wentylatora można wykluczyć-sprawdziłem działają bez zarzutu.To nie one.

 

Jak wiecie co daje ten dźwięk to napiszcie. Normalnie nie idzie wysiedzieć w kabinie bo łeb pęka - taka jakaś hu..a częstotliwość wrrrrr... chyba zwariuję normalnie a taka cisza była w tym aucie.

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności