Skocz do zawartości

Piktogram klucz na tle auta, grzechotka i sadza


Gość marcinmotors

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcinmotors

Witajcie,

Merivę coś mi zmogło. Obecnie na liczniku wybija 280k i mam taki objaw:

W chwili gdy zapala się pomarańczowa kontrolna klucza płaskiego na tle samochodu spod maski wydobywa się grzechotanie takie jak przy odpalaniu diesla przy bardzo dużym mrozie albo coś na wzór deptania w pedał gazu na 5 biegu przy 35 km/h ewentualnie taki dźwięk jak zawieszają się hydrauliczne kasatory luzu zaworowego. Dodatkowo przy depnięciu w pedał gazu przy wydobywającej się z silnika grzechotce i świecącej się kontrolce z rury wydechowej wydobywa się niepohamowany strumień czarnej jak smoła sadzy.

Wszystkie powyższe objawy jak na razie mają miejsce w chwili gdy silnik nie posiada optymalnej temperatury pracy tzw. nawet wtedy gdy wskazówka przekroczy już wskazanie 80 st C ale jest jeszcze przed 87 czy 88 stopniem.

Dodatkowo od pewnego czasu doskwiera Merivie dławik w okolicach 2200 obrotów (dziura, mini kangur - szarpnięcie zaraz po przekroczeniu tej wartości) co być może ma jakiś związek z obecną przypadłością.

Czy ktoś z Was miał podobne objawy? Co to może być EGR, lambda, katalizator - na powyższe jak dla mnie wskazywał by czarny dymek z wydechu czyli w jakiś tam sposób obchodzenie układu oczyszczania spalin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin ty chyba żartujesz.

Na forum jesteś od 2014 roku.

Nie doczytałeś że gdy pokazuje się ta kontrolka i druga (silnika) to trzeba odczytać błędy?

Nikt tego za ciebie nie zrobi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kosza.

Powód podany w poście powyżej- po to świeci kontrolka żeby sprawdzić błędy a nie strzelać na forum i wymienić pewnie pół silnika bez rezultatu.

 

 

EDIT:

Przywracam z powody uzasadnionej prośby autora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcinmotors

Dzięki za przywrócenie wątku. Mam nadzieję że mega wyczerpująco opisałem przypadłość jaka naszła Merivę.

Adam, jak bym nie był teraz 1000 km od granicy z RP to pewnie bym wyskubał plastik spod okolic ręcznego i wpiął coś (czy kabel czy coś działającego na bluetootha etc) we wtyk diagnostyczny, niestety przede mną niebawem 1350 km trasy i nie wiem do końca czy to np. mało groźny EGR (profilaktycznie odłączyć wtyk od niego??) czy może coś poważniejszego się kryje pod powyższymi objawami...

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy ,ze poza granicami RP ,nie mozna podpiac komputera w warsztacie ??

sory

mieszkalem dlugo poza granicami i jakos sie dawalo

mamy podjac za Ciebie ryzyko ??

i powiedziec

ze mozesz jechac autem ,ktore wyraznie mowi ,ze cos mu dolega ??

troche to naciagane

a przyczyn moze byc kilka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcinmotors

znaczy ,ze poza granicami RP ,nie mozna podpiac komputera w warsztacie ??

sory

mieszkalem dlugo poza granicami i jakos sie dawalo

mamy podjac za Ciebie ryzyko ??

i powiedziec

ze mozesz jechac autem ,ktore wyraznie mowi ,ze cos mu dolega ??

troche to naciagane

a przyczyn moze byc kilka

Gawlak czy ja proszę o wróżenie z fusów na zasadzie zaświecił się piktogram i co to może być? Wiem że na forum są m.in. mechanicy z ASO Opla i być może któryś z Nich zajrzy w ten wątek i podpowie coś.

Oczywiście że da się pojechać do jakiegoś warsztatu (który może miec ogólny nic nie mówiący skaner) a nawet można i do ASO się udać i podpiąć samochód. Założyłem jednak że opisałem problem z jakim się spotkałem w dość wyczerpujący sposób i być może ktoś mnie naprowadzi na jakieś rozwiązanie. Chyba po to jest forum by opisywać wzajemnie przypadłości jakie mamy z samochodami w innym wypadku to każdy watek do kosza winien zostać wrzucony z adnotacja oddaj auto do mechanika niech się dokładnie wsłucha gdzie co i jak a najlepiej niech pod komputer się podepnie. Dodatkowo dymek samochód puszczał mi do tej pory 2 razy i wszystko po ruszaniu ze świateł czyli po zatrzymaniu się, a nie w trakcie jazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Adam, jak bym nie był teraz 1000 km od granicy z RP to pewnie bym wyskubał plastik spod okolic ręcznego i wpiął coś

 

Jak pisałem wcześniej jesteś długo na forum

Tak forum służy do pomocy.Ale ty jak widzę to forum traktujesz nie jako dobrą lekturę z której można czerpać wiedzę ale jako forum alarmowe.

Jeżeli nie masz komputera pod ręką to jest przecież odzczyt błędów opisany http://forum.opel24.com/topic/26000-kody-bledow-czyli-wstretna-zolta-kontrolka-silnika/

 

Metoda gaz-hamulec też jest na internecie.

Więc trzeba sprawdzić jaką metodą można u ciebie błędy odczytać.

 

Podajesz objawy i myślisz że ktoś powie co mu dolega.

To nie jest maluch,trabant czy tp.

Tam masz elektronikę która czuwa nad silnikiem.Musisz to zrozumieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak

to co napisales to wrozenie z fusow

nikt nie bedzie zgadywal ani strzelal co to

nikt tez za ciebie nie podejmie decyzji

czy jechac uszkodzonym autem

czy odżałować i podlaczyc pod komputer w warsztacie

albo sprobowac odczytac samemu jak Adam napisal

to akurat nic nie kosztuje

a ze nie dziala w kazdym modelu

to nie poradze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcinmotors

 

 

Podajesz objawy i myślisz że ktoś powie co mu dolega.

To nie jest maluch,trabant czy tp.

Tam masz elektronikę która czuwa nad silnikiem.Musisz to zrozumieć.

 

Zgoda Adam, że dzisiejsze auta to nie maluchy, polonezy, trabanty etc ale tam to dopiero musiałeś powymienić części by dojść do tego co nie działało. By nie robić wątku spamowego na zasadzie piszę by pisać to zwróć tylko uwagę na jedną rzecz jaką podałem - całkowita zmiana brzmienia jednostki napędowej. Miałem w życiu styczność z różnymi awariami w samochodach ale nigdy w żadnym z nich w chwili zapalenia się kontrolki nie zmieniało się brzmienia motoru, by po zgaszeniu się kontrolki powracał do normalnego funkcjonowania. Jeśli uda mi się nagrać jak to wygląda i brzmi podczas jazdy to podrzucę Wam link do filmiku.

PS.

Zastosowałem metodę podpowiedzianą przez Adama tzn. hamulec i gaz wciśnięte do oporu i przekręcam kluczyk w stacyjce po czym zaczyna mi mrugać piktogram samochodu z kluczem.

Najpierw mrugnął 10 razy następnie 3,3,5 oraz po chwili 10 i następnie 7,9,4 czyli najwyraźniej są 2 błędy.

Podpowie teraz ktoś jak to zinterpretować? Z tego co wyczytałem 10 mrugnięć = 0 a więc błędy mają oznaczenia 0335 i 0794 z prawdopodobnym P na przodzie. Czy powyższe (obie) wartości błędów wskazują jednoznacznie na problem z czujnikiem położenia wału korbowego?

Edytowane przez marcinmotors
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności