Skocz do zawartości

Opel Vivaro 1.9 CDTi 2005r - olej z przewodu przy skrzyni biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu, zauważyłem zapach oleju, przypalonego tak jak by przez wydech. Otworzyłem maskę auta i znalazłem wyciek przy skrzyni biegów. Jest tam przewód, który nie posiada żadnego korka i nie wiem, czy go posiadać powinien? Na dołączonym zdjęciu, założona prowizoryczna zatyczka. Czy jest to jakiś odpowietrznik od skrzyni biegów, czy może wyrzucać tą drogą olej?

post-55549-0-03149900-1492791156_thumb.jpgpost-55549-0-58527900-1492791158_thumb.jpgpost-55549-0-82300700-1492791160_thumb.jpg

 

Ten niebieski kurek dodałem od siebie był na chile włozony, co może być przyczyną ? skrzynia była remontowana załozone wszystkie nowe łożyska.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Może to jakaś odma od skrzyni biegów? Swoją drogą sprzęgło hydrauliczne czy na linkę?

 

sprzegło było wymienione na nowe przy remoncie skrzyniu ale jakie jest to nie mam pojecia..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wyciagnij ten korek, ten przewod to odpowietrzenie skrzyni biegow. W moim vivaro po wymianie skrzyni zaslepilem ten przewod korkiem i cisnienie oleiu wywalilo mi zimering na walku zdawczym . Olej ze skrzyni ciekl na tarcze sprzegla.

Naprawa - wyjecie skrzyni biegow i wymiana uszczelniacza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remont robiłem przed nowym rokiem. zrobiłem 6 000 ok i pojechałem do mechanika aby zobaczył. Mówił ze dolał 1 litr bo wywalilo było podejrzenie że jest to od jakiegoś czujnika bo nie miał podkładki ale ewidentnie po kolejnym umyciu widać że wyrzuca tym przewodem

Może wlali za duzo oleju, podobno jak wleje pod korek przelewowy to jest za duzo ?

Edytowane przez b3tomek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze slysze

zeby wlanie do poziomu korka przelewowego to bylo za duzo

Szczeże ja też, ale na innym forum jak zapytałem w tym samym temacie podpowiedzieli że nie można lac na maxa tylko odmierzyć 2,7 litra tyle powinno być w skrzyni i tyle wlać. Drugą sprawą jest to że jak ten przewód jest zaślepiony to ciśnienie może uszkodzić simering na wałku zdawczym i olej dostanie sie do sprzegła i bedzie do wymiany. Nie jestem mechanikiem ale skoro ciśnienie wysadza olej to gdy to zastopuje to wtedy może coś uszkodzić.

I teraz sam nie wiem co mam robić, masakra ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś wymienić tą rurkę na inną? Na przykład z dwoma "załamaniami"? Myślę, że olej by nie wylatywał, a odpowietrzenie by zostało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności