Skocz do zawartości
b3tomek

Opel Vivaro 1.9 CDTi 2005r - olej z przewodu przy skrzyni biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężka sprawa z tą skrzynią biegów od poczatku dawałą sie we znaki jak nie biegi to teraz to...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedynych prawdziwych specjalistów od automatów, których mogę polecić to http://rs-service.eu/

Zadzwoń, popytaj, może coś Ci pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1.kolega ma manuala wiec mu nie pomoga

2.tak sie sklada ze ja pracuje z automatami ;) tyle ze w pomorskim

o tym, warsztacie pierwsze slysze ;)

w PL jest tylko kilka naprawde dobrych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gawlak, przepraszam - zmylił mnie Twój ostatni post ;-)

Co do tych RS, przyznam, że w moim odczuciu znają się na rzeczy, bo co chwila mają klientów, a to jakieś Gallardo, a to A8 i faktycznie radzą sobie bardzo dobrze. Być może są lepsi od nich i nie byłoby to dla mnie zdziwieniem :-)

Dobra, koniec OFF-Top'u.

Wracając do tematu, ja to bym zaczął od spuszczenia całego oleju ze skrzyni, odmierzenia 2,7 litra i wlania tej właśnie ilości z powrotem do skrzyni. Obowiązkowo umyć skrzynię z oleju takim zmywaczem w puszcze pod ciśnieniem do tarcz hamulcowych firmy TEXTAR albo BOLL - polecam jedno i drugie, i obserwować co się będzie działo :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

odwiedziłem dziś serwis. W dziale serwisowym usłyszałem oraz otrzymałem wydruki jaki olej i ile.
Wychodzi na to że 2,7 L ale na obrazku jest zaznaczona ta ilość do korka przelewowego. Do tego usłyszałem że na koncu tego weżyka musi być odpowietrznik jednnostronny a bez niego bedzie właśnie wyrzucać olej właśnie w taki sposób. Zamówiłem dopowietrznik zobaczymy co z tego bedzie. Spotkałem też na drodze gościa z takim samym autem i on ma ten korek, Jest on cały czarny i wyglada jak by to było zaślepione. Dopiero jak sie go wyciągnie z przewodu widać że jest to pewenego rodzaju odpowietrznik.

Zamontowałem odpowietrznik który zamówilem z serwisie Renault z zaworkiem jednnostronnym. Usupełniłme olej w skrzyni. Niestety podczas jazdy na autostradzie znów wywala olej przez odpowietrznik, Tera jedynym wyjściem jest spościć olej i zalać 2,7 litra. chociaż w serwisie powiedziął że do przelewu powinno sie lać..

Edytowane przez b3tomek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie jest tak żę zamontowałem już przewód 1m długi z zaworem na koncu i dalej olej przy dużch predkościach wywala :( jestem w szoku...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to ile w koncu masz oleju? 2,7?L czy do przelewu?

ten przelew to tylko i wylacznie wlew, tam nic sie nie ma prawa przelac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

do przelania zatankowane. Tak jak na schemacie z serwisu. Na grafice jest że olej ma sie przelać. Teraz jak znajdę czas to idzie olej do spuszczenia i zobacze jak wleje 2,7 litra co bedzie sie działo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

mozesz dac linka do tej instrukcji? niesadze ze dotyczy skrzyni pk/pf, renault ma swoj swiat i swoje zabawki, wymyslili specjalna miarke ktora wsadzasz przez korek wlewowy

nadmierna ilosc oleju nie jest az tak grozna jak przelanie w silniku ale nic dobrego nie wniesie.

instrukcja servisowa mowi jasno ze skrzynie pk,pf i pa zalewane sa 2.7 litra i to optymalna ilosc

Edytowane przez wojtekcichy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

byłem w serwie Renault w miescie Stalowa Wola, podkarpacie. wydrukowali mi kilka kartek odnośnie mojego modelu i na jednej z nich jest napisane że oleju w skrzyni jest 2,7 litra i do tego dołączona grafika na której widać że do przelania lać olej. A Ty możesz podać jakaś instrukjcje inną ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi