Skocz do zawartości

Dziwny dzwięk silnika na luzie


Gość mariusz1415

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariusz1415

Kurka gadałem z mechanikiem jeszcze jednym i ten sie upiera że to w porządku że nic nie stuka, a ewidentnie słychać...

Jutro oddaje auto do mechanika znowu, co mu kazać sprawdzić ?

Kupiłem w oplu napinacz oryginalny GM ciekawe czy wymiana pomoże na te poranne zgrzyty przy odpalaniu.

Edytowane przez mariusz1415

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 416
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość mariusz1415

Hej. Odebrałem auto. Rozrząd terkotał bo w napinaczu na tłoczku jest taka wypustka i to odpadło niewiadomo jakim cudem i była dziurka i olej uciekał. A to stukanie to mechanik nie wie co to...zdjął miske oleju i po odkręcał tłoki z wału i panewki wszystkie ok a powiedział że na korbowodach też nie czuł luzu.

Mam do wymiany chłodnice klimatyzacji jaką firme polecacie?

Edytowane przez mariusz1415

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusz1415

Halo jest tu kto?

Doradzcie co jeszcze sprawdzić z tym stukaniem w silniku... zimny silnik cisza od ok 25'C już zaczyna być słychać a potem głośniej i tylko na luzie to słychać jak dodam gazu to tak do niecałe 2tys.obr.powyżej całkowita cisza.

Mam trase w czerwcu 800km w jedna strone i boje się czy dojade tam i spowrotem ze sprawnym autem...

Halo

Edytowane przez mariusz1415

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zimny silnik cisza od ok 25'C już zaczyna być słychać a potem głośniej i tylko na luzie to słychać

 

A jesteś pewien , że to nie jest temperatura przełączenia się autka na gaz??? klepie jak listwa gazowa i tyle.

Ja teraz latam vectrobusem , ale na wolnych obrotach przy zamkniętej masce to prawie silnika nie słychać.

Jak podniosę maskę , to słyszę klepanie listwy gazowej.

W omedze też tak było - klepała listwa gazowa.

Masz dobry słuch , ale jesteś przewrażliwiony .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien bo nagrywałem filmik z autem przełączonym na benzyne , gas był wyłączony.

 

ok, ale jakby coś było na rzeczy , to autko już powinno dawno zdechnąć..... a jednak lata ... jak to opel... :P

w ramach podpowiedzi , mój vectrobus miał wymienione 2 lambdy (palą się jak cholera) i do V140-150 km/h śmiga jak rakieta....

mechanicy wykminili , że to wina ...LPG... :rotfl2::rotfl2::rotfl2: .

niby delphi / denso to dobre firmy , ale w oplach klękają i płaczą... denso mi się spaliło po 30 km.......

.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusz1415

Ale stuka na bank najbardziej słychać to jak się stoi obok auta albo schyli pod silnik. Nikt niewie co to...

Żałuje że kupiłem tego jeb... opla...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Żałuje że kupiłem tego jeb... opla...

 

Sorry ale teraz nie kumam ... Żałujesz , że autko się nie psuje .... ????

Skoro nie naprawiałeś go w warsztacie , bo się nie popsuło , to o co ci chodzi...... ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusz1415

Jak stuka to zepsute... wydaje mi sie że mechanicy wiedzą co jest grane ale nie chce im się bawić z tym dopuki sinik działa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności