Skocz do zawartości
zbigniew14

Temperatura cieczy chłodzącej

Rekomendowane odpowiedzi

Corsa D 2011 silnik 1.4 benzyna A14XEL

Witam
- Przy jakiej temperaturze termostat załącza długi obieg cieczy chłodzącej (przez chłodnicę)
- przy jakiej temperaturze powinien sie załączyć wentylator na chłodnicy
- przy jakiej temperaturze zapala się lampka w kolorze czerwonym "Temperatura płynu chłodzącego" w desce rozdzielczej (Corsa D 2011 silnik 1.4 A14XEL)

PS
Czy wentylator załącza się w kilku stopniach (2 lub 3) zwiększając swoje obroty w zależności od temperatury cieczy chłodzącej?

Nie posiadam LPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Doczytałem, że u mnie termostat jest sterowany elektrycznie
(Tak mają silniki A12XER, XEL oraz A14XER, XEL) a temperatura otwarcia 103 stopnie C

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Corsa D 2011 silnik 1.4 benzyna A14XEL

Witam

- Przy jakiej temperaturze termostat załącza długi obieg cieczy chłodzącej (przez chłodnicę)

- przy jakiej temperaturze powinien sie załączyć wentylator na chłodnicy

- przy jakiej temperaturze zapala się lampka w kolorze czerwonym "Temperatura płynu chłodzącego" w desce rozdzielczej (Corsa D 2011 silnik 1.4 A14XEL)

PS

Czy wentylator załącza się w kilku stopniach (2 lub 3) zwiększając swoje obroty w zależności od temperatury cieczy chłodzącej?

Nie posiadam LPG

Witam

Czy ktoś tu jeszcze zagląda ????????????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki
Ciekawie zebrane informacje, choć w mojej sprawie niewiele ...
Ale zaskoczony jestem tą informacją
Termostat otwiera, °C 80°
Pierwszy raz to spotykam. Wszędzie gdzie znalazłem informację o zastosowanym termostacie to źródła podają że jest elektrycznie sterowany termostat z temperaturą otwarcia 103 stopnie. Czy to jest może temp całkow otwarcia?
Dlatego zwracam się z prośbą do szanownych forumowiczów mających Corsa D benzyna silnik A14XER, lub A14XEL by włączyli menu serwisowe i z 6 pozycji (dolny odczyt) zaobserwowali w czasie jazdy jak rośnie temperatura.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli filmik potwierdza, że temp otwarcia termostatu to 103 st C

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi