Skocz do zawartości

Wyświetlacz komputer oprogramowanie MERIVA B 2012


Gość maqway

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maqway

Witam, mam problem w swojej nowo nabytej merivie b z 2012 roku z silnikiem 1.4 120km w benzynie. Mianowicie chciałem wgrać nowa kolorystykę wyświetlana na nawigacji. Robiłem to przez usb i system się chyba wysypal. Występuje u mnie na wyświetlaczu komunikat

 

Status 5. Batch file not found

 

Please insert a correct download medium

 

Czy moglibyście mi pomóc odzyskać funkcje radia i wyświetlacza? Najgorsze jest to ze nawet po zamknięciu samochodu wyświetlacz sam się włącza i świeci cały czas.

 

Z góry dziękuję za wskazówki.

Pozdrawiam

Kuba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się zmienić wersji kolorystycznej oryginalnym oprogramowaniem, jedynie jakieś prywatne wydumki o ile istnieją. Spartoliłeś oprogramowanie - system żąda plików oprogramowania. Opcje są dwie: podać mu oryginalne lub jechać do ASO na programowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Oprogramowanie jest ładowane online z serwera GM na pendrive, a potem się go podaje do gniazda w samochodzie. Starczy skopiować zawartość pendrive i wypalić, ale jest to bez sensu. Co jakiś czas wychodzą aktualizacje oprogramowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maqway

Czy mogę prosić o link do takiego oprogramowania żeby wypalić na płytę bo chcialbym odzyskać radio. A bez oprogramowania system nie chce się uruchomić dalej. Będę bardzo wdzięczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czytasz, co się pisze?

 

 

Oprogramowanie jest ładowane online z serwera GM

 

Dostęp do oprogramowania ma tylko i wyłącznie ASO.

 


System programowania serwisowego (SPS) jednostki ECU

Wiele Elektronicznych Jednostek Sterujących (ECU) można przeprogramowywać, tak aby oprogramowanie pracujące na tych jednostkach można było zastępować innym.
Można również zaprogramować nową jednostkę serwisową ECU za pomocą odpowiedniego oprogramowania. TIS umożliwia przeniesienie nowego oprogramowania do tych jednostek ECU za pomocą Narzędzia diagnostycznego.
Aby rozpocząć pracę, dane ECU są odczytywane przez Skaner diagnostyczny a następnie przenoszone do TIS2Web. Zostanie wybrany nowy program, który zostanie przeniesiony do Skanera diagnostycznego. Następnie można rozpocząć programowanie ECU.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BENY72

I za grzebanie tym czym się nie ma będzie kara. :P Jak ja to lubię.....

 

Arek ile teraz programowanie wychodzi,nadal koło 200,-????????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle myślałeś. Auto podłączone do MDI komunikuje się z serwerem GM, który na podstawie kodów VCI dobiera odpowiednią dla danego samochodu wersję oprogramowania. Bez auta podłączonego do MDI w ASO nie da się go pobrać.

 

Programowanie zależnie od sterownika. Od 0,4 rbg do SL (według czasu faktycznego) czyli od 100 do kwoty kilkuset złotych. SPS radia jest w TIS obliczony na SL, ale kampanie na radia robię ok. 50-55 minut więc okolice 250zł by było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności