Skocz do zawartości

Coś cyka podczas jazdy.


Rekomendowane odpowiedzi

Gość allucard

Witam. Podczas jazdy czy to na wprost czy podczas skręcenia coś cyka. Jest to cykanie tak jak by coś w oponie było np. kamyczek. Dodam że kiedyś miałem pęknięte obie osłony od przegubów, ale podczas ruszania przy skręconych kołach nic nie słychać żadnych stuków. Czy to może być ewentualnie od łożyska bo mam do wymiany?. Pacjent corsa c 2005r.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość allucard

Szarpałem kołem, kręciłem, ale jakoś nic. A nie mam kanału by go odpalić i wejść pod spód i posłuchać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanal nie jest potrzebny tylko kobylki

podnosisz przod i do roboty

tak ciezko pomyslec ??

pod spod nie musisz sie ladowac

kola mozesz obadac naped i lozyska

jesli nie wiesz jak to do mechanika podjechac

lozyska kol raz dwa mozna wylapac wystarczy krecic i zlapac za amortyzator

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość allucard

Galwak. Delikatnie mnie irytujesz. Skoro piszę że kołami kręciłem szarpałem to musiałem je mieć w górze, i jakoś za chu.... nic nie pyka. Nawet nie czuć łożyska. Tylko podczas jazdy przy skręcie i obciążeniu prawej strony mam buczenie. Jedynie czego nie zrobiłem to nie trzymałem za amora podczas kręcenia. A po to mi kanał by odpalić furę rozpędzić opony, zgasić i niech toczą się w tedy raz auto jest zabezpieczone, a dwa ja też nawet jak się coś stanie. Nie pozjadałem wszystkich rozumów tylko pytam kogoś kto miał podobny ewentualnie problem lub może mi podpowiedzieć np. Rant ta tarczy czy gdzieś nie obciera, opaska na gumie nie trze.... Konkretne rzeczy które mogę sprawdzić na co się przyjrzeć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A po to mi kanał by odpalić furę rozpędzić opony, zgasić i niech toczą się w tedy raz auto jest zabezpieczone

 

Ale w ten sposób nie wiele sprawdzisz.

Tobie może stukać tylko pod obciążeniem.

 

 

Czy to może być ewentualnie od łożyska bo mam do wymiany?

Masz łożysko do wymiany?

Wiesz o tym!

Więc na co czekasz? Wymień i wtedy szukaj dalej jeżeli sie nie poprawi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają

Jaka różnica jak stoi na ziemi a nad kanałem??

Żadna

Zmień to łożysko przy zmianie obciążenia najczęściej to jest powod

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ręce opadają Jaka różnica jak stoi na ziemi a nad kanałem??

 

A taka że jak kiedyś miałem z Felicją iż klekotało gdy auto stało na kołach a nie po podniesieniu

Powód był taki że miałem kołpak uszkodzony zagięty w kierunku opony(Maloya) i podczas jazdy opona w miejscu styku z asfaltem jest zawsze trochę poszerzona od nacisku samochodu.

W tym miejscu gdy to uszkodzenie kołpaka znajdowało się nad asfaltem opona kołpak wypychała z siedzenia a gdy się koło przetoczyło dalej kołpak się cofał i klepał.

Przy dźwigniętym aucie nie mogłem tego zauważyć.

Dopiero córka jechała pomału a ja szedłem obok auta.

Naprawiłem obcinając to zagniecenie kołpaka i jest ok.

 

Ale fakt źle się wyraziłem pisząc że nie wiele sprawdzi.Miałem na myśli że nie wszystko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam chyba nie zakumales o czym pisze

przeczytaj jeszcze raz

powoli

 

lozyska mozna spokojnie wyczuc na podniesionym aucie

robimy to prawie codziennie wyszukujac wymyslonych dzwiekow

niby ze skrzyn automatycznych

a czesto gesto sa to inne miejsca np lozyska albo przeguby

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności