Skocz do zawartości

Opel Corsa C 1.2 wymiana pompy paliwa a błąd P0340


Gość MajkJaro

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MajkJaro

Dziwna rzecz się wydarzyła. Ok tydzień po pojawieniu się usterki, odpalam samochód i problemu brak. Wszystko działa poprawnie, zero problemów z obrotami falującymi niezależnie jakie obciążenie silnika. Błędu brak. Samochód do dzisiaj działał bezbłędnie. 

A rano próbując go odpalić (na dużej rezerwie paliwa) zgasł, odpalił ale obroty falowały 300-1300 i pare razy zgasł. Rezerwa nie była ogromna ale samochód stał na pochyleniu. Dojechałem na stację, wlałem pare litrów i po 10 km stwierdzam:

- brak mocy przy przyspieszaniu od ok 2000 obrotów

- obroty nie falują

- miga błąd 0340 (test pedałów)

Na własną rękę jestem w stanie wymienić czujnik wałka, ale czekam Panowie na Wasze fachowe porady, które zawsze były pomocne. 

Zdziwiony byłem miesiącem magicznej jazdy bez usterki. 

Ostatni mechanik z góry sugerował wymianę rozrządu więc będę też szukał diagnosty, ktory sprawdzi mi konkretnie to do zalecicie. 

Z góry dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

1 godzinę temu, MajkJaro napisał:

A rano próbując go odpalić (na dużej rezerwie paliwa) zgasł, odpalił ale obroty falowały 300-1300 i pare razy zgasł. Rezerwa nie była ogromna ale samochód stał na pochyleniu.

 

 

Pierwsze to jak wygląda filtr paliwa.?

Jakie masz ciśnienie paliwa?

A potem grubsze roboty typu rozrząd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MajkJaro

Na obecnym filtrze przejechałem 9000 km i przymierzałem się do wymiany filtrów i olejów. Ciśnienie paliwa sprawdzą mi od ręki u mechanika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że jednak tutaj rezerwa paliwa mogła pomóc pompie, osady i H2O poszło do układu paliwowego i dlatego problemy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dodam wpis bo jest to nawiązanie dalej do historii samochodu i usterki - może to pomoże komuś.

 

Wróciły falujące obroty. Przedział 300-1500. Wachlowało sobie niesamowicie, ale samochód nie gasł - okazyjnie może raz się zdarzyło na zimnym silniku. Po czym nagle siadł pedał gazu podczas jazdy - zero reakcji na nacisk. Po odpaleniu samochodu ponownie, wszystko działało prawidłowo przez jakiś czas. Brakowało też mocy od czasu do czasu.

Komputer pokazał 4 błędy - błąd czujnika wałka, jakiś błąd przepustnicy i dwa błędy potencjometru gazu czyli popularnie zwanego pedałem gazu.

Co zrobiłem? Wymiana filtrów i oleju bo na to był czas (11 tys przejechane), wymiana pedału na oryginalny używany (30 zl), przeczyszczenie przepustnicy oraz wymiana czujnika wałka na czujnik Bosch. Plus przeczyszczenie styków - jak dotąd 500 km totalnie bezproblemowego użytkowania samochodu, znikneły wszelkie objawy. Błąd się nie świeci. Na komputerze nie byłem - myślicie, że warto podjechać upewnić się, że błędy zniknęły?

Poprzednio mechanicy od razu sugerowali wymianę całego rozrządu. Obecny zakład, który zrobił diagnozę nie uważa, że rozrząd mógł dawać takie objawy. Rozrząd "nie stuka".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 minut temu, MajkJaro napisał:

Na komputerze nie byłem - myślicie, że warto podjechać upewnić się, że błędy zniknęły?

 

 

Same nie zawsze się kasują.

Najpierw trzeba je skasować a potem patrzyć czy się nie pojawiają.

 

Co do rozrządu to masz na forum opisane wiele razy jak sobie sprawdzić samemu czy łańcuch nie jest luźny.

 

 

Ale ode mnie leci Like za chęć pomagania innym a nie olania temtu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności