Skocz do zawartości
Avernus

Chłodnica klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Byłem wczoraj uzupełnić klimę i przy sprawdzeniu szczelności okazało się, że chłodnica jest dziurawa bo pewnie przegniła auto z 2004 roku a na niej nalypka GM, więc pewnie od nowości nie zmieniana.

I pytam się gościa ile za tą chłodnicę, no więc poszliśmy do kompa i powiedział że najtańsza do mojego auta to DELPHI za 630zł o.O o.O + 100zł robocizna + 120 napełnienie = 850 zł XD

I powiedział żebym nie patrzył na allegro za chłodnicami za ~150zł bo za miesiąc czy dwa przyjadę ponownie.

Nie dawało mi to spokoju i zobaczyłem tą :

http://www.iparts.pl/czesc/chlodnica-klimatyzacji-skraplacz-delphi-tsp0225532,opel,astra-h-l48-od-2004-03,1-6-105km,84-5098-17845-100355-0-89-tsp0225532.html

Niby będzie pasować do mojego, ale wolę jeszcze się was tutaj zapytać czy będzie pasować i jest dobra ?

Po prostu widzę że mechanik chciał mnie naciągnąć na taką samą ale 2x drożej

Auto : Opel Astra 1.6 Twinport 2004 rok

Edytowane przez Avernus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To i tak długo wytrzymała, zazwyczaj padały po 5 latach.

Patrz czy ma osuszacz, czy trzeba dokupić.

Sent with handy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Miałem podobny problem za wymianę chłodnicy zapłaciłem 7 stówek Opel Astra z roku 2001 wymieniana była oryginalna chłodnica Poprosiłem o zwrot uszkodzonego elementu. W domu uszczelniłem chłodnicę nabiłem powietrzem do trzech atmosfer założyłem manometr co ciekawe chłodnica trzyma po dokładnych oględzinach stwierdziłem iż w chłodnicy nie za bardzo ma się co psuć gdyż czynniki przepływa z jednej strony a reszta to tylko odbiornik ciepła więc nie wiem czy sugerują się mechanicy że trzeba kupować bardzo drogie chłodnice jeśli się mylę to poproszę o sprostowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi