Skocz do zawartości

Sintra 2.2 problem ze wspomaganiem


Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie lubi przepłacać. Ja kupiłem łączniki do lanosa (przykładowa oferta http://www.unto.pl/lacznik-stabilizatora-daewoo-lanos-nexia-espero-p-591.html) skróciłem tulejkę i dałem nowe śruby. Tu gdzie mieszkam troszkę kłopot z częściami do Sintry więc muszę troszkę kombinować bo moja w tym kraju ostatnia :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja montowałem ori bo są w Polsce dostępne, co prawda za komplet 2 zestawów płaciłem 36pln - (jeszcze jeden komplet leży w garażu - nasze kochane drogi), ale teraz za wynalazki z "no name" żądają po 100pln, gumy do reakcyjnego 16pln za 2 szt (ze znaczkiem GM zapakowane z hologramem) - widziałem "no name" po 40pln za szt.

Dużo części można dostać w sklepach do amerykanów i w nie najgorszych cenach - amerykańskie autka mają dobrą współzamienność części, cała tamta półkula produkuje dla "wuja sama". Trochę problemów jest z blacharką bo duże koszty dostawy i długi transport, szybki też drogie - jak by ktoś był chętny na nowe fabryczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bba_Lukas

Czy to dobre wybory ?

Łącznik stabilizatora plus gumy - https://sklepjeep.redcart.pl/p/3512/1354741/laczniki-gumy-stabilizatora-przedniego-opel-sintra-laczniki-stabilizatorow-sintra-opel.html

 

 

Końcówki drażków kierowniczych -

 

https://sklepjeep.redcart.pl/p/3416/1354126/koncowka-drazka-kierowniczego-opel-sintra-rts-koncowki-drazkow-kierowniczych-sintra-opel.html

 

Górne mocowanie amortyzatora - https://sklepjeep.redcart.pl/p/2760/1354252/kpl-2-szt-gornych-mocowan-amortyzatora-opel-sintra-st-2973-mocowanie-amortyzatora-sintra-opel.html

 

Poduszka amortyzatora o której piszesz Olu znajduje się w mocowaniu amorka , dobrze rozumiem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to dobre wybory ?

Łącznik stabilizatora plus gumy

 

Końcówki drażków kierowniczych -

 

Górne mocowanie amortyzatora

W sumie wszystkie te części są w miarę dobrej jakości.

 

Poduszka amortyzatora o której piszesz Olu znajduje się w mocowaniu amorka , dobrze rozumiem ?

Tak, o tym pisała Ola, 3 pozycja w twoim ostatnim poście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bba_Lukas

Części przyszły dość szybko, zamówione w sobotę, a były już we wtorek :)

Dzisiaj zająłem się lewą stroną, wymieniony łącznik stabilizatora- niestety okazało się, że sam stabilizator jest uszkodzony ,

post-56006-0-89141100-1498078538_thumb.jpg

 

pęknięta część łącząca stabilizator z łącznikiem, trzyma się tylko na jednym oku.

Co teraz? spawanie? Chyba nie wchodzi w rachubę, jak myślicie?

Znalazłem na alledrogo za 600zł... Nie do śmiechu mi z tym ;/

Tak czy inaczej łącznik rozcięty kontówką, inaczej nie dało rady- zapieczone.

 

Kolejna końcówka drążka,też udało się wymienić, stara część to masakra jakaś - normalnie w rękach chce się rozlecieć... Tutaj pytanie: z jaką siłą dokręcić tę końcówkę drążka, nie robiłem tego na siłę, dokręciłem z czuciem.

 

Gdy założyłem koło okazało się, że nadal jest luz. Kiedy chwycę za koło i poruszam nim w każdym kierunku jest odczuwalny luz parę milimetrów, nie wydaje mi się aby to było ok. Luz jest odczuwalny na połączeniu końcówki drążka kierowniczego z tym gniazdem przez które przechodzi szpilka.

Jeszcze nie wymieniłem górnego mocowania amortyzatora. Czy to też może być powodem?

Pozdrawiam.


post-56006-0-85834200-1498081451_thumb.jpg

 

O na tym połączeniu odczuwalny jest luz, przez który wg. mnie lata całe koło

Czy macie jakiś pomysł?

Edytowane przez Bba_Lukas

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówka drążka nie jest droga wiec warto wymienić jak masz jakieś podejrzenia. Oczywiście po tym zabiegu ustawienie zbieżności obowiązkowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak luz między zwrotnicą a gałką - to nie za dobrze - albo gałka od innego auta albo luz na zwrotnicy. Na tym połączeniu nie powinno być luzu, chyba że jeszcze jest na przekładni kierowniczej. To musisz już sprawdzić sam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części przyszły dość szybko, zamówione w sobotę, a były już we wtorek :)

Dzisiaj zająłem się lewą stroną, wymieniony łącznik stabilizatora- niestety okazało się, że sam stabilizator jest uszkodzony ,

attachicon.gifIMAG8049.jpg

 

pęknięta część łącząca stabilizator z łącznikiem, trzyma się tylko na jednym oku.

Co teraz? spawanie? Chyba nie wchodzi w rachubę, jak myślicie?

Znalazłem na alledrogo za 600zł... Nie do śmiechu mi z tym ;/

Tak czy inaczej łącznik rozcięty kontówką, inaczej nie dało rady- zapieczone.

 

Proszę bardzo.

https://www.olx.pl/oferta/chevrolet-trans-sport-3-4-97-05-stabilizator-CID5-IDjrdIV.html#3837089161

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bba_Lukas

Migel dzięki za zainteresowanie, gość rozbiera chevrolety trans sport, zawieszenie to samo co w sintrze, ma sporo części jeśli ktoś potrzebuje. Tutaj nr 600 426 210. Stabilizator już zamówiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności