Skocz do zawartości
Spolki

Centalny zamek przestaje działać, a po ściągnięciu klemy jest już dobrze...

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Przed przeczytaniem ostatniego wpisu byłem z laptopem w aucie i wszedłem jeszcze raz w konfigurację wariantów. Zupełnie nie mając pojęcia co to może dać zmieniłem ustawienie w zakładce  "CDL- działanie blokady systemu (centralny zamek)" z wartości:nie występuje na wartość: w pogotowiu.

Okazało się że centralny przestał się zawieszać i dodatkowo po drugim naciśnięciu zamykania nie można otworzyć drzwi od środka. Zamykanie naciskane było kilkakrotnie i nic się nie zablokowało, normalnie można otwierać drzwi.

Myślę że problem rozwiązany, aczkolwiek przy większej ilości czasu przejrzę punkty podane przez kolegę, bo to zawieszanie jakby nie patrzeć chyba normalne nie jest. Dziękuje za wszystkie porady.

Edytowane przez rytmik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mała poprawka z otwieraniem drzwi od środka. Chodzi o to że po pierwszym naciśnięciu zamykania z pilota, wyciągając cypelek w drzwiach kierowcy centralny otwiera wszystkie drzwi a po drugim naciśnięciu już tylko drzwi kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A w instrukcji jest inaczej

2018-11-08_095351.png2018-11-08_095339.png2018-11-08_095251.png2018-11-08_095208.png2018-11-08_095049.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę tu kombinacji w instrukcji. Nie mam ani autoalarmu, ani diod sygnalizacyjnych więc do większości instrukcji się nie mogę dostosować. Jednak rzeczywiście coś jest jeszcze nie tak, bo po drugim naciśnięciu zamykania zaświecają się na krótko kierunkowskazy a dopiero po trzecim naciśnięciu słychać głośne kliknięcie w zamkach. Póki co centralny się nie zawiesza i tak to na razie zostawię. Jednak ciekawość nie pozwoli mi tego nie posprawdzać według porad kolegi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Zielok
      Witam mam problem z tylnym lewym zamkiem Corsa C , od jakiegoś czas nie otwiera/nie zamyka ani z kluczyka ani ręcznie z zamka kierowcy, tylko od środka przez ten ,,wodzik " , Mechanik stwierdził uszkodzenie zamka, po zakupie i założeniu innego o tyh samych numerach, dalej jest to samo, że nie zamyka ani nie otwiera .. Pomoże ktoś ?
    • Przez waltornista1
      Witam
      Mam problem - nie działa zamek w tylnich lewych drzwiach Merivy B 2012 r. Benzyna 1.4 . Prawdopodobnie nie działają mikroprzełaczniki krańcowe w zamku. Ale mogę się mylić.
      Samochód sygnalizuje awarię blokady rodzicielskiej w drzwiach co objawia się wyświetleniem kontrolki drzwi i uporczywym sygnałem dźwiękowym. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem.

Czy ktoś może wie jakiego typu mikroprzełaczniki krańcowe są tam zastosowane.
      Na necie znalazłem filmik z wymianą zamka i nawet gościu rozebrał stary zamek i rozłożył stary wyciągnął też mikroprzełacznik ale stwierdził: "Ja nie znaju i nie panimaju"

Link poniżej: w 18.02 min. widać mikroprzełacznik

• Przez jotkaes
      Witam,

corsa D, 5 drzwi zamek centralny do wymiany w drzwiach tylnych. Przy 170 tys. km przebiegu i 4 latach obydwa zamki padły. Czy ktoś może podpowiedzieć jakie są kroki po zdjęciu tapicerki. Utonąłem. Zamek wewnątrz drzwi połączony jest z klamką zewnętrzną pionowym łącznikiem na górze trzymanym przez zielony trzpień na dole przez białą obejmę. Jak to rozmontować? Czy ta biała plastykowa obejmę (uchwyt) się jakoś rozpina?

Z góry dziękuje za info.

Partnerem serwisu: Fabryka kart plastikowych LiderKarty

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.