Skocz do zawartości

Która instalacja LPG najlepsza do MERIVY I


Gość andriejek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość andriejek

Witam,

 

Niedawno zakupiłem Meriwkę I, 1,6 105 KM. Od gazownika dostałem listę następujących instalacji LPG do tego auta, która byłaby najlepsza?

 

STAG 200 GOFAST / AC R02 / VALTEK TYP 32 --- 2400 złotych

 

STAG 200 GOFAST / AC R02 / AC W01 --- 2600 złotych

 

STAG 200 GOFAST / AC R02 / AC W02, AC W03, HANA lub BARRACUDA --- 2800 złotych

 

TECH 224/ AC R02 / AC W02, AC W03, HANA lub BARRACUDA --- 2900 złotych

 

STAG 4 QBOX BASIC / AC R02 / AC W02, AC W03, HANA lub BARRACUDA --- 3000 złotych

 

STAG 4 QBOX PLUS / AC R02 / AC W02, AC W03, HANA lub BARRACUDA --- 3200 złotych

 

STAG 4 QNEXT / AC R02 / AC W02, AC W03, HANA lub BARRACUDA --- 3200 złotych

 

LANDI RENZO OMEGAS / LI 02 / MED --- 3500 złotych

 

PRINS VSI-2.0/ REDUKTOR VSI / KEIHIN KN9 --- 4500 złotych

 

Możecie doradzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

STAG 200 GOFAST / AC R02 / AC W02, AC W03, HANA lub BARRACUDA --- 2800 złotych



taki zestaw też da radę a najlepiej porozmawiaj tu: http://lpg-forum.pl ;-) Warto jeszcze rozważyć Landi Renzo lub BRC. Choć pewnie doradzą ci tam STAG lub KME. No i montażystę polecanego na forum też tam znajdziesz. Ja mam obecnie 3 auro na LR i jestem zadowolony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie jaką instalację gazownik ma najlepiej opanowaną do regulacji.

Jeżeli zakładasz że kiedyś będziesz sam sobie regulował to :

Stag 200 Gofast(prosta i intuicyjna regulacja nawet dla laika) / KME Tur / Barracuda.

Ale Tech też nie jest zły.

 

Jeszcze dobrze aby ci podpięli sondy do sterownika LPG co bardzo rzadko robią gazownicy( to jest w razie gdybyś sam chciał sprawdzić instalację bo wtedy nie trzeba się podpinać pod OBD2 ,tylko w programie gazowym widać ich pracę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tech jest najłatwiejszy w obsłudze dla amatora. Landi i BRC ma drogie komponenty i poblokowane sterowniki. Poza tym montaż tych gotowców przez pseudospecjalistów jest żenujący.

ACR jest syfem podobnie jak Hana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andriejek

Gaz będzie montować Auto-Flesz z Lubicza za Toruniem. Słyszałem tylko same mega pozytywy na ich temat. Najbliższy termin instalacji gazu to za 2 miesiące i auto musi 2-3 dni postać żeby je wyregulować odpowiednio. Z tego co też wiem to najbardziej lubują się w STAG-ach.

 

Z kwestii obsługi gazu to tak jak na mechanice pojęcie praktycznie żadne więc raczej sam grzebać nie będę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie Staga - każdy będzie OK powyżej 2800 zł. Wtryskiwacze muszą być dobrej marki, tanie mogą klekotać jak w dieslu...

Pamiętaj, że w tym silniku nie masz hydraulicznej regulacji luzów zaworowych - trzeba je regulować ręcznie przez podmianę szklanek. Najlepiej sprawdzić te luzy jeszcze przed montażem instalacji.

Jeżdżąc na gazie to szczególnie ważne dla żywotności silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego silnika całkowicie wystarczy Stag 200 lub Tech.

Ale jak pisaliśmy z Badem reduktor każ sobie założyć KME Tura i Barracudy


 

 

każdy będzie OK powyżej 2800 zł

 

 

Tutaj się nie zgodzę.

Nawet za 2400 ten zestaw będzie chodził w aucie.

Przy gazie problemem nie jest cena ale jakość wykonania instalacji ,wiedza i umiejętności gazownika oraz w przypadku tego silnika częstsze sprawdzanie luzów zaworowych oraz częste kontrole ustawień LPG( to co podaje gaziarz czyli 10 tys. i jak zapiszczy centralka to jazda do gazownika na sprawdzenie.)

Ludzie często pomijają ten przebieg wyłączając go( bo to koszt ok 150 zł) i potem sie dziwią że coś się zepsuło.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andriejek

Hej,

 

Po rozmowie z instalatorem gazu umówiliśmy się na:

 

STAG 4 QBOX BASIC / AC R02 / AC W02, AC W03, HANA lub BARRACUDA --- 3000 złotych

 

Instalator twierdzi, że duuużo lepszy niż TECH. Termin na 04.08.2017. Dam znać jak autko chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności