Skocz do zawartości
arek2812

zaslepienie egr 1,6 TWINPORT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym sie poradzic na temat zaslepienia (czesciowego) EGR w silniku 1,6 twinport astra h.W poprzedniej astrze g 1,8 po zaslepieniu silnik nie dostawał muła przy obrotach 2000-2300 nie pojawiał sie check i było ok. Znalazłem czesciowa zaslepke do EGR ( http://allegro.pl/562-zaslepka-egr-opel-1-6-16v-105km-z16xe1-z16xep-i4885691992.html) gdyz podobno pełna powoduje wywalanie błedu. Prosiłbym o opinie na temat zaslepienia obecnie przy okolo 2000 obr.min autko ma chwilowe zamulenia a potem juz przyspiesza dobrze..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podpinałeś się do komputera i sprawdzałeś jak wtedy pracuje EGR czy działasz na ślepo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie podpinałem sie,sugeruje sie zaslepieniem egr w astrze g 1,8 tam tez miałem takie objawy i po zaslepieniu EGR sie poprawiło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W poprzeniej miałeś tylko EGR

A tutaj masz jeszcze Twinporta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

prosilbym o konkretna odpowiedz uzytkownikow ktorzy zaslepili EGR.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No coz z racji tego ze nie ma zadnych odpowiedzi admin sugeruje zamkniecie tematu,mam zaslepke i w najblizszym czasie gdy uporam sie z klima zaslepie egr i dam znac jakie sa tego efekty..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

szkoda;(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to poczekamy.

Myślę że będzie to szybciej niż rok :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. A wiec tak zaslepienie egr w moim przypadku nie przyniosło oczekiwanych efektow tzn. silnik pracuje gorzej po załozeniu zaslepki szarpie przy przyspieszaniu i schodzeniu z obrotów. Sam zawor nie był jakos przesadnie brudny owszem troche czarnego nagaru było kanały wychodzace z bloku tez były w porzadku. A teraz pytanie po podpieciu op-com wydaje mi sie ze sam zawor pracuje nieprawidłowo tzn. Solenoid egr-Nieaktywny,  Zlecona pozycja egr- 0,00,  wartosc rzeczywista pozycji egr- 1,00,  wartosc rzeczywista recyrkulacji spalin egr-  Nieprawidłowo     -  dane z op-com , na postoju po dodaniu gazu nic sie nie zmienia . Tak ma byc czy cos jest uwalone?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, arek2812 napisał:

Sam zawor nie był jakos przesadnie brudny owszem troche czarnego nagaru było kanały wychodzace z bloku tez były w porzadku.

A co z kanałami w kolektorze?

Robiłeś Opcomem  test EGR?

Jeździłeś z podpiętym EGR -em do Opcoma?

Robiłeś logi  jak pracuje pod obciążeniem?

Podpinałeś Opcoma po zaślepieniu EGR czy przed?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi