Skocz do zawartości

MIGAJĄCA KONTROLKA OLEJU


Gość GEODETA71

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość GEODETA71

Zawitałem dziś do mechanika. Powiedział że skoro to się dzieje tylko na postoju przy światłach itp czyli na "luzie" przy postoju obr. ~1000 to daje się we znaki pompa oleju, przy okazji warunków pogodowych (25-36*C ostatnio) olej jest rzadki i stąd niedostateczne ciśnienie oleju przy niskich obrotach, zaznaczyłem przy 1 poście że kontrolka gaśnie gdy stoję np na światłach i wciskam gaz. Mechanik powiedział że to nic poważnego i że na razie damy sobie spokój z tą pompą i że mam dać mu znać po jakimś czasie jak się to ma i że wrócimy do tematu jak będzie kontrolka się pojawiała przy 2000 obrotów.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czesterbial

Ja proponuję remont zrobić wtedy przynajmniej wiesz co masz a dla mechanika powiesz żeby się gonił bo takich to pod murem powinno się stawiać

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik powiedział że to nic poważnego

Nie dawaj tam do naprawy nawet roweru...

Wystarczy, żeby paciulok sprawdził, czy na gorącym silniku ma ciśnienie oleju co najmniej 1,5 bara na jałowym i wszystko byłoby jasne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GEODETA71

Wtem jutro podjadę do jakiegoś innego serwisu żeby poradzili coś, mam do zrobienia trasę w sobotę Wrocław --> Przemyśl, więc wolałbym stać na pewnym gruncie. Po wczorajszych poradach na forum zwątpiłem więc zajechałem dziś do mojego kuźwa specjalisty i sami widzicie. Jutro podjadę do kogoś kto dysponuje sprzętem do pomiaru ciśnienia, najwyżej przesunę wyjazd, bardzo będzie mi to nie na rękę, ale szkoda mi mojej mery wystawiać na próbę przy takiej trasie.

Pozdrawiam, i dziękuję za komentarze ludzie dobrej woli :)

 

Dam znać jutro jak to się potoczy dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GEODETA71

Podzwoniłem dziś do mechaników od znajomych. Wszyscy jednogłośnie mówią że to będzie pompa, panewki lub koniec silnika. Jeden z nich kazał mi odpalić silnik i zobaczyć czy olej będzie chlapał mi na ręce jak tak to można jeździć jak nie to nie ruszać się nim. Sprawa jest też taka że we Wrocławiu! tak wielkim mieście bardzo ciężko o dobrego sprawdzonego mechanika, który połączy jakość z niską stosunkowo ceną przy czym nie musi być szybko, więc do wykonania myślę, ale jak takiego znaleźć, mam kilka wizytówek okolicznych mechaników ale każdemu z oczu patrzyło Panem Januszem naciągaczem.

Dodam że w serwisie nieautoryzowanym opla kazali mi wymienić olej na nowo z tym że nie Orlen Platinum 10W40 półsyntetyk jaki dotąd był wlewany do samochodu, lecz olej od Opla : GM 15W40 Mineral. Nie wiem czy to będzie zmiana na lepsze dla mojego silnika, ale na pewno wykluczy niskie ciśnienie. Co o tym sądzicie ? i czy macie jakiś znajomych lub godnych polecenia mechaników we Wrocławiu lub bliskich okolicach ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają.

Geodeta nie mów że dajesz się tak wodzić za nos przez mechaników.

W czym masz problem podjechać do pierwszego z brzegu i zlecić mu pomiar ciśnienia oleju?

Boisz się czegoś?

To kup sam sobie manometr i zmierz.

Ja nie polecałbym jeździć takim silnikiem bo nie wiesz czy podczas jazdy nie oświeci sie kontrolka

 

 

Ten nieautoryzowany serwis omijaj.

 

Może być z ciśnieniem wiele rzeczy.Ale ja bym na poczatek zmierzył ciśnienie.Nie domyślał się.

Potem sprawdzić pompę.

Może być prozaiczna usterka w postaci lekko przyciętego(zabrudzonego) zaworka ciśnienia oleju lub jego sprężynki.

Ale dojście masz pod rozrządem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15w40 może wykluczyć migającą kontrolkę, bo jest dużo gęstszy. Dwa ale:

1. zimą przy -25*C będzie kręcił jak Kamaz

2. nie naprawi to obecnie istniejącej usterki silnika

Jedź do jakiegokolwiek warsztatu i po prostu zażądaj pomiaru ciśnienia oleju. Koszt ze 3 dychy. Jeśli faktycznie będzie niskie ciśnienie (

Element 7 i 8 to jest to, o czym piszę. Korek to numer 10.

 

76ac32a3c752e3b6med.jpg

 

W drugiej kolejności, jeśli poprawy nie będzie, odkręcić misę olejową i sprawdzić drożność smoka pompy - wyjąć go i umyć. Czas ok. 1,5h.

 

Jeśli i to nic nie da, to mając zdjętą misę sprawdzić panewki główne i korbowe - jeśli będą ok to pompa do wymiany, jeśli będą niefajne, to robota silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności