Skocz do zawartości

MIGAJĄCA KONTROLKA OLEJU


Gość GEODETA71

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość GEODETA71

Ręce opadają.

Geodeta nie mów że dajesz się tak wodzić za nos przez mechaników.

W czym masz problem podjechać do pierwszego z brzegu i zlecić mu pomiar ciśnienia oleju?

Boisz się czegoś?

To kup sam sobie manometr i zmierz.

Ja nie polecałbym jeździć takim silnikiem bo nie wiesz czy podczas jazdy nie oświeci sie kontrolka

 

Adam, wczoraj chciałem to zrobić ale mój mechanik powiedział że jest ok i mnie zbył, a inni po drodze tych co miałem kazali przyjść w przyszłym tygodniu bo są na przykład sami bo kolega na urlopie i sam się nie wyrabia.

Dziś się zrywam z pracy jadę po moją mery do domu i jadę zmierzyć to ciśnienie, przecież musi się udać, kilka chwil to zajmie.

 

Z wieczora dam znać jak ciśnienie się zaprezentowało.

 

Dzięki Panowie ! :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GEODETA71

Witam Panowie po prawie tygodniowej przerwie, miałem dużo obowiązków w pracy, do tego mechanicy zwlekali z terminami, ale doczekałem się !

 

Podstawiłem wczoraj wieczorem w serwisie auto, by Ci dziś do niego zajrzeli w celu pomiaru ciśnienia oleju i wyciągnięcia ewentualnych wniosków, co dalej robić z tą zagadką. Po pracy, pojechałem do nich po samochód i Ci dają mi rozpisany pomiar :

przy 30*C :

= 800rpm - 4 bar

= 2000rpm - 4,5 bar

przy 95*C :

= 850rpm - 1,2 - 1,6 bar

= 2000rpm - 4 bar

 

Ile za to zapłaciłem to moje, ale o tym później.

Panowie mówią że ciśnienie na zimnym jest ok, ale na ciepłym silniku jest nie do zaakceptowania. Proponują mi naprawę u siebie w dwóch wariantach, jak to zwykle: droższy i tańszy :)

TAŃSZY wariant:

pomiar ciśnienia oleju + płukanie silnika z syfów i obecnego oleju (przypomnę że mam zalany Orlen Platinum 10W40 półsyntetyk - wymiana miesiąc temu) + wymiana filtra oleju + zalanie olejem syntetycznym Millers'a 5W40. Za kwotę 480zł !!!:wacko:

DROŻSZY wariant:

pomiar ciśnienia oleju + wymiana pompy oleju + obejrzenie panewek i jeśli trzeba to robota przy nich + szlif jeśli będzie trzeba. Kwota naprawy od 1000zł do 3000zł, koszt podany na kolanie, bez szczegółów i na oko.

 

Ja tym samym, zdecydowałem się zabrać stamtąd samochód, zapłaciwszy za pomiar ciśnienia oleju 120zł, taką Panowie mają stawkę za roboczogodzinę i tyle nad tym spędzili. Dodali na końcu notkę do swojego systemu że zabrałem auto na własne ryzyko i że podkreślają że silnik jest uszkodzony i odradza się używanie pojazdu.

Szukałem Drodzy koledzy mechanika, gościa który wie co jest z tą mechaniką grane, wie na czym to polega, ale jak już znalazłem wydawałoby się to są na mój gust drodzy. No wymiana z płukaniem oleju za blisko 500zł to chyba przesada, a może się mylę.

 

Dodam od siebie, że pochodzę z lubuskiego, a obecnie pomieszkuję z racji etatu na budowie we Wrocławiu.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orlen Platinum 10W40 półsyntetyk

 

Kiedyś gdy szukałem oleju do siebie czytając etykietę od Platinuma nie znalazłem dexos 2.

Sam możesz w sumie olej wymienic.

Kup GM choćby 10W40 nowy filtr i masz koszt ok 140 zł.

Plus płukanka jakieś 20 .

Trochę ciasno dostać sie do filtra ale się da.

Więc na razie zrób to sam.

 

 

U mnie w książce obsługi pisze dla Mery tak;

GM-LL-A-025 lub GM-LL-B-025

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama wymiana oleju moim zdaniem guzik da.

Najpierw obejrzeć zawór nadmiarowy pompy oleju. Potem podejmować dalsze decyzje. Napisałem wcześniej dokładnie co i jak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GEODETA71

Sama wymiana oleju moim zdaniem guzik da.

Najpierw obejrzeć zawór nadmiarowy pompy oleju. Potem podejmować dalsze decyzje. Napisałem wcześniej dokładnie co i jak.

 

Tak, wiem wiem.

W przyszłym tygodniu biorę urlop na tę sprawę i jadę do mojej rodzinnej miejscowości, gdzie wiem kto sobie da z tym radę i przekaże Twoje cenne wskazówki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że ten silnik ma mieć 5w30 a nie jakieś lepiszcze 15w30 czy coś.

Płukanka będzie dobra pod warunkiem, że przygotujesz się na EWENTUALNĄ wymianę uszczelnień silnika (pokrywa zaworów, misa olejowa), bo jak wypłucze smołę to może zacząć się sączyć. I oczywiście potem zalać 5w30.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję że po Platinumie 10W nie rozcieknie się

Ja u kolegi z tym samym silnikiem przestawiłem go z Mobila 10W40 na Valvolina 5W40 z płukanką.Wycieków brak

Do tego mój jeszcze bierze olej 300ml na 1400 km a jego od wymiany do wymiany ( ok 10 tys.)ubywa z prawie max na pół.

 

Ale też co do oleju to te silniki chyba nie wymagają tak drogiego jak Millers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności