Jump to content
Sign in to follow this  
skalek

Kontrolka ładowania - a ładowanie jest

Recommended Posts

jakos sie to juz udało zrobic?? Bo u mnie cos podobnego sie zrobiło

Wiec wymieniłem sterownik i ostatnio znowy wariacja powróciła. Wywalało błąd esp i auto nie chciało odpalac przestawało działać wspomaganie i błędy komunikacji ze stetownikiem. Szukajac problemow wymieniłem przekaźnik pompy paliwa bo wyglądał podejrzanie. Ale po zagrzaniu porządnym auta ( jazda po górach) po zgaszeniu auta wentylator chłodnicy działał nadal a o ile pamiętam dawniej wyłączał się po zgaszeniu auta. I pokazała sie kontrolka ładowania, trakcji, i opadły wszystkie wskazówki. Ręce opadają ma ktoś pomysł gdzie szukać?

Edited by skalek

A sprawdziłeś przekaźniki od wentylatora R1 i R2

A o opadających wskazówkach było dużo pisane na forum.

Poczytaj

post-37019-0-77617000-1517692332_thumb.png

Tego przekaźnika nie sprawdzalem gdyż wcześniej żaden problem ze strony wentylatora nie występowal. Obstawiam że problem leży właśnie gdzieś w puszce z przekaźnikami i chyba modułem komfortu, bo usuwając jeden problem pojawia się nowy. Ponadto idzie z tamtąd do wtyczki kompa dołożony obwód z 3 cieniutkich kabli. Jak sprawdzić (wymontować)całą ta puszkę?

A co do opadających wdkazówek to pisałem wcześniej że licznik wyjęty i złacze sprawdzone oraz wymieniałem sterownik silnika na inny. Nic innego na ten temat na forum nie znalazłem.

Edited by skalek

U mnie nie ma szyny can, ale objawy takie same jakies sugestie?

Jak masz możliwość podpięcia do komputera to wejdź do licznika i odczytaj z niego błędy

C1505 brak sygnału prędkości pojazdu

Edited by skalek

Jaki masz rocznik Mery?

Nie ma szyny Can a błąd U2105 mówi że masz taki błąd.

Więc zostaje jeszcze sprawdzić czy sterownik masz od twojego auta czy od młodszego modelu i ześwirował