Skocz do zawartości

Kontrolka ładowania - a ładowanie jest


Gość skalek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wiec wymieniłem sterownik i ostatnio znowy wariacja powróciła. Wywalało błąd esp i auto nie chciało odpalac przestawało działać wspomaganie i błędy komunikacji ze stetownikiem. Szukajac problemow wymieniłem przekaźnik pompy paliwa bo wyglądał podejrzanie. Ale po zagrzaniu porządnym auta ( jazda po górach) po zgaszeniu auta wentylator chłodnicy działał nadal a o ile pamiętam dawniej wyłączał się po zgaszeniu auta. I pokazała sie kontrolka ładowania, trakcji, i opadły wszystkie wskazówki. Ręce opadają ma ktoś pomysł gdzie szukać?

Edytowane przez skalek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego przekaźnika nie sprawdzalem gdyż wcześniej żaden problem ze strony wentylatora nie występowal. Obstawiam że problem leży właśnie gdzieś w puszce z przekaźnikami i chyba modułem komfortu, bo usuwając jeden problem pojawia się nowy. Ponadto idzie z tamtąd do wtyczki kompa dołożony obwód z 3 cieniutkich kabli. Jak sprawdzić (wymontować)całą ta puszkę?

A co do opadających wdkazówek to pisałem wcześniej że licznik wyjęty i złacze sprawdzone oraz wymieniałem sterownik silnika na inny. Nic innego na ten temat na forum nie znalazłem.

Edytowane przez skalek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3049795.html

 

Co do licznika to to że wyjąłeś i sprawdziłeś łacze to moze nie być w tym problem a np. w samym liczniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz rocznik Mery?

Nie ma szyny Can a błąd U2105 mówi że masz taki błąd.

Więc zostaje jeszcze sprawdzić czy sterownik masz od twojego auta czy od młodszego modelu i ześwirował

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wiem że stary temat ale miałem niedawno podobny problem. Zaczęło się od wyłączania wspomagania kierownicy mechanik doszedł do wniosku że to może być problem z czujnikiem w kolumnie kierowniczej, ale nie minęło dwa tygodnie i zaczęła mi się świecić kontrolka od ładowania. No więc alternator poszedł do regeneracji cos chyba było na rzeczy bo EPS przestał się załączać. A bo bym zapomniał objaw opadających wskazówek zegarów też się pojawił. Zawiozłem auto do elektronika samochodowego który sprawdził instalacje oraz moduł kontroli nadwozia. Wynikiem czego było stwierdzenie że problem leży po stronie komputera zamontowanego na silniku. Nowy komputer koszt duży więc zdecydowałem się na kupno używki (chodziło żeby na komputerze było oznaczenie HSFI - 2,5) udało mi się nabyć takowy sterownik/komputer który niestety też okazał się być uszkodzony.

Więc po ponownej wymianie na stary i zaprogramowaniu go powtórnie auto jeździ wskazówki jak na razie opadły tylko dwa razy ale to pewnie przez to że robię krótkie dystanse. Wspomaganie kierownicy się nie wyłącza. Jedyny problem że takie sprawdzanie sterowników nie jest tanie. Sam mógłbym sobie go przełożyć tylko nie wiem jak się programuje sterownik a jak na razie nie natrafiłem na instrukcje krok po kroku jak to zrobić. Więc jeśli ktoś wie jak to ogarnąć to proszę o pomoc.

Z góry dziękuje.

 

Moja mery to silnik Z16XE rok prod. 2004

 

Błędy po powrocie na sterownik który był :

P1482 - Za słaby sygnał przekaźnika 2 wentylatora / obwód otwarty

(04) - Obecny

P1615 - Zle dane identyfikacyjne pojazdu z Modułu Kontroli Nadwozia

(00) - Obecny

P1616 - Zle dane identyfikacyjne pojazdu z Modułu Kontroli Przyrządów

(00) - obecny

U2107 - CAN-BUS- brak komunikacji z modułem sterowania nadwozia

(00)- Nie występuje

P0130 - Obwód 02 czujnik 1-wolna reakcja

(0A) - Nie występuje

Edytowane przez Wolf_911
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności