Skocz do zawartości

Filtr dpf


Gość mariuszmariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariuszmariusz

 

No i tutaj jest problem.

Nikt nie wie skąd jesteś.

Sam tego jak się domyślam nie zrobisz.

Szukaj więc w swoim rejonie dobrego zaznaczam dobrego tunera który ci ogarnie wywalenie tego syfu i wymieni oprogramowanie na takie bez.

Druga rada :sprzedaj tego strucla i przesiądź się na benzynę w LPG.

 

Za chwilę poleci ci dwumas i zaś będziesz miał problem.

Jestem z lubelskiego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dla zwykłego Kowalskiego to automat, bo jako kierowca operuje tylko gazem i hamulcem. Nie ma sensu rozbijać gówna na atomy i wnikać w technikę DSG, easytronica, CVT itp itd...

Nie zgodzę się z tym, to zwykłe wciskanie ludziom kitu. Dsg jest takim samym półautomatem (co do zasady działania) co opla czy citroena, tylko że ma 2 sprzęgła i 2 dwumasy, ale jakoś o tym nikt nie wspomina...

 

 

Sent with handy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji (mam 8 kolegów jeżdżacych automatami) Vag i Opel tylko jeden zainteresował się swoim automatem w Corsie.

Gdy przyszła awaria.

Ze strachem natychmiast sprzedał.

Pozostałych 7 mają automat i nic więcej ich nie interesuje.Gdy się ich spytasz co mają za skrzynię,odpowiadają ,,automat,,

Dla nich jest ważne że nie zmieniają ręcznie biegów.

I myślę że przynajmniej 70 % użytkowników automatów nie jest świadoma co mają.


 

 

Jestem z lubelskiego

 

 

Moze ktoś się odezwie i ci poradzi jakiegoś konkretnego mechanika.

Poszukaj też w dziale polecane warsztaty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt czyszczenia DPFa chemią (wanna ultradźwiękowa) to okolice 500-750zł. Koszt zakupu nowego sporo wyższy. Jeśli ktoś ciągle porusza się na krótkich odcinkach, po mieście, to wycinka może okazać się jedynym rozsądnym wyjściem, bo auto notorycznie będzie generować spore wydatki.

Jak już mówimy o etyce, przestrzeganiu prawa, to co na naszych drogach robią te wszystkie stare autobusy, które za granicą miały być wyzłomowane? Co robią ciężarówki, którymi już dawno powinniśmy się ogolić?

Jakoś znikają wszelkie skrupuły, gdy jadę za takim przez kilka kilometrów obserwując zasłonę dymną za nim i wdycham to, co mu z rury wylatuje, aż się chce rzygać od smrodu...

Dopóki transport ciężki jest w takim stanie, w jakim jest, to zwykły śmiertelnik nie będzie się przejmował względami ekologii i prawa.

Auta z filtrem spalają więcej paliwa, bo jest wykorzystywane do wypalania filtra. To, co pomaga wyłapywać sadzę i cząstki stałe, generuje wzrost wydzielania substancji lotnych powstałych podczas wypalania. Takie kółeczko głupich moim zdaniem. Wytrę dupę szkłem, to zaoszczędzę na papierze toaletowym. Wyłapię cząstki stałe kosztem dodatkowej emisji związków lotnych. Propaganda w zielonym kolorze...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnij tą stronę http://forum.opel24.com/forum/136-warsztaty-samochodowe/

Może coś znajdziesz.

 

Moim zdaniem jeżeli wykorzystujesz diesla jak ,,rower,, czyli purtanie po kilka km. to nie zostaje nic innego.

Choć sam jestem temu przeciwny ,ale jak pisałem mniejsze zło dla ciebie.

Nie wycięcie będzie generowało koszty niestety.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariuszmariusz

Tak wlasnie jest jezdze do lekarza kilkanascie km a jak jade dalej do 400 km to niema gdzie sie nawet dobrze rozpedzic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciętego DPFa można sprzedać za kilkaset złotych, więc jest to już jakaś refundacja kosztu wyprogramowania i usunięcia go.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariuszmariusz

Wyciętego DPFa można sprzedać za kilkaset złotych, więc jest to już jakaś refundacja kosztu wyprogramowania i usunięcia go.

Dzieki dobrze wiedziec

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tydzien temu rozmawialem z kolega co prowadzi zaklad mechniki pojazdowej i to calkiem dobry. w naszej okolicy chyba nie ma lepszego. Tez mi mowil ze poczekaj jeszcze troche i beda ponownie zakladali te eko badziewia. Mowil mi ze niechetnie na życzenie klineta uzuwa te ustrojstwa i papier daje do podpisania ze to klienta pomysl to usuniecie dpfa. w sumie razem zesmy studiowali samochodowke tyle ze ja w branzy juz nie robie sporo czasu a on siedzi w tym juz od chyba ze 15 lat albo i dluzej. W tune up tez wiele razy widzialem ze robia modyfikacje aut i eko dziada zostawiaja. mnie tam dpf nie mierzi tylko raczej to ze dobija turbo i psuje smarowanie silnika a to wiadomo co powoduje w silnika PD z walkami rozrzadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności