Skocz do zawartości

Moje obserwacje na temat użytkowania auta z filtrem dpf


Gość Majczel86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bo olej jest rozrzedzany poprzez niespalone paliwo. Zwiększenie dawki wtrysku ma na celu podniesienie temperatury spalania a tym samym gazów spalinowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie produkowane gnojowozy nie są w stanie trwałością dorównać obecnie produkowanym benzyniakom. Na szczęście do 2027 roku bodajże tylko mają je produkować. Potem klekotów NIE BĘDZIE w ofercie żadnego producenta.

Ciekawe, jak zarobię na życie... Na 10 aut wjeżdżających na serwis, 8-9 to klekoty...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toyota podobno od 2018 ma diesla wycofać z oferty zważywszy na to że dostępny silnik u nich to z Bmw pochodzi i pier... się na morgi.

 

No fakt Arku,żeby nie te diesle to mógłbym warsztat zamknąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt Arku,żeby nie te diesle to mógłbym warsztat zamknąć.

Nie martw się. :) 3-cylindrowe uturbione wynalazki dadzą nam na chleb :D Wszystko na to wskazuje, więc chyba nie poumieramy z głodu :P A że jest mocne parcie na downsizing i downcylindring to dobra nasza :D :D :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie produkowane gnojowozy nie są w stanie trwałością dorównać obecnie produkowanym benzyniakom. Na szczęście do 2027 roku bodajże tylko mają je produkować. Potem klekotów NIE BĘDZIE w ofercie żadnego producenta.

Ciekawe, jak zarobię na życie... Na 10 aut wjeżdżających na serwis, 8-9 to klekoty...

Według ostatnich rozmów w sprawie koalicji w de, nie jest to do końca przesądzone. Obecnie diesel jest w odwrocie, ale czekam na benzingate to się wszystko pozmienia...

 

Sent with handy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planem perspektywicznym jest pełna elektryka, a etapem pośrednim mają być hybrydy. Taki przynajmniej plan ma PSA - Opel ma stać się oferentem rynku hybrydowego, mają być wycięte z produkcji modele, które nie pozwalają na uzyskiwanie wysokiej marży ze sprzedaży. Motorem napędowym mają być modele w głównej mierze droższe, na których można przyciąć fajną monetę.

Myślę, że ta tendencja zapanuje powszechnie. W zasadzie jestem o tym przekonany - coraz więcej hybryd i elektryków pokazuje się na targach i na premierach motoryzacyjnych, kwestią czasu jest wprowadzenie tego powszechnie. Wskazuję tu analogię do LPG. Na początku koszmarnie drogie, nie było gdzie zatankować, mało kto to chciał, mało kto to miał. Spowszechniało i teraz znaczny odsetek lata na gazie - nawet fabrycznie oferują.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za elektrykiem, tylko:

- niech mi ktoś zrobi bilans CO2 oraz szkodliwości dla środowiska z uwzględnieniem produkcji, a zwłaszcza baterii...

- niech zaoferują baterię tak pojemną by dystans 1000km był możliwy do przejechania oraz tak małą by nie ograniczała miejsca w aucie, czy to dla pasażerów czy bagaży.

- niech ta bateria się ładuje w podobnie szybki sposób jak tankowanie paliwa...

 

Dopóki te 3 kryteria nie beta spełnione nie będę mógł uważać auta czysto elektrycznego jako zastępstwo aut obecnie oferowanych...

 

Sent with handy.

Co mi po aucie który jest niepraktyczny, nieużyteczny a w dodatku drogi w rozrachunku?

To se wolę jakieś cabrio kupić...

 

Sent with handy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności