Skocz do zawartości

Opel Corsa C a skrzynia biegow


Rekomendowane odpowiedzi

Tę stronę przejrzałem .Ta skrzynia jest w opcji z wysprzęgnikiem a moja jest na linkę.Czy istnieje możliwość przekładki mechanizmu sterowania linką ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

Musisz porównać obie skrzynie.

Prawdopodobnie przekladka jest mozliwa.

Niestety w epc niezbyt wiele widać.

Ja przelożyłem "pająka" i u mnie smiga. Ale fakt, u mnie nie bylo linek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Przeglądałem na allegro skrzynie do silnika Z12XE..W niektórych podano symbol 90 400 209 kt ory jest również na mojej skrzyni.Więc chyba żle nie trafiłem.Po dokładnych oględzinach skrzyni stwierdziłem sprzęgło obsługuje wysprzęgnik a nie linka .Przepraszam za błędną wypowiedż.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Przeglądałem na allegro skrzynie do silnika Z12XE..W niektórych podano symbol 90 400 209 kt ory jest również na mojej skrzyni.Więc chyba żle nie trafiłem.Po dokładnych oględzinach skrzyni stwierdziłem sprzęgło obsługuje wysprzęgnik a nie linka .Przepraszam za błędną wypowiedż.

Mam pytanie tego rodzaju.Mianowicie czy jest możliwość zmiany sterowania sprzęgłem z siłownika na linkę .Jeśli tak to jest potrzebne do tej podmiany ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie tego rodzaju.Mianowicie czy jest możliwość zmiany sterowania sprzęgłem z siłownika na linkę .Jeśli tak to jest potrzebne do tej podmiany ?

Witam.Odgrzewam temat .Zamontowałem kupioną skrzynię o identycznym oznaczeniu .No i krew mnie zalewa bo miała padnięty wysprzęgnik..Przy próbie odpowietrzenia płyn się lał z szczeliny między silnikiem a skrzynią .Obecnie jest wyjęta bo czekam za dostawą nowego wysprzegnika .Z ciekawości zdemontowałem pokrywę mechanizmu różnicowego.Okazało się że jest zbyt duży luz między zębny między kołem mechanizmu różnicowego a zębatką na wałku głównym.W związku tym mam pytanie gdzie można nabyć łożyska i części do skrzyni F13

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych łożysk to chodzi o te do mechanizmu różnicowego i wałka głównego strona od sprzęgła. Gdy się włączy bieg i rusza wałkiem sprzęgłowym słychać stukot w pobliżu zębatki napędzającej mechanizm różnicowy wałka głównego.I odwrotnie ruszając kołem zębatym mechanizmu ten odgłos słychać przy zębatce na wałku głównym.Wychodzi na to że jest za duży luz międzyzębny między obiema zębatkami.Ta skrzynia ma przebieg 213000 km.

Edytowane przez henryk10

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Cały dzień ryje w necie w poszukiwaniu łożyska o symbolu 90113108 do mechanizmu różnicowego i totalna klapa.W google wpisałem również i pojawiły się niemieckie strony a polskich zero.Skorzystałem z kolegi linka i równiez fiasko.Pozosło mi jedynie skasować luz tą nakrętką z jednej strony skrzyni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz szukać trochę na okrętkę.

http://mdrolamentos.com.br/oferta-ROLAMENTO-DIFERENCIAL-COROA-DIR-E-ESQ-AGILE-CELTA-CLASSIC-CORSA-PRISMA-TIGRA-32007-X-Q-SKF-204512

Jak się wczytasz to zauważysz że łożysko 90113108 jest produkowane przez np. SKF z symbolem SKF 32007 X/Q

Teraz możesz szukać łożyska z tym symbolem u lokalnych sprzedawców, Zamówić jak masz blisko np w inter cars https://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3122341715301-32007_X%7CQ_%7CSKF%7C-lozysko-stozkowe.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności