Skocz do zawartości

Wyciek oleju z simeringu wału korbowego


Gość Marcin p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moją insignią a mianowicie leci olej z simeringu wału korbowego. Wymieniłem to na nowy ale po przejechaniu kilku kilometrów olej znowu się leje. Wypchnelo simering. Ponownie wymieniłem dokładnie go dobijając i ponownie po kilku kilometrach olej się leje. Dodam że olej filtr a nawet odma były wymienione. Miał ktoś taki przypadek??? Bo ja nie mam pomysłu już.

Edytowane przez Marcin p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co myślisz że mamy zgadywać jaki silnik?

Na pewno masz dobry uszczelniacz?

Wszedł do końca kielicha?

Silnik 2.0 cdti 130Km. Simering dobrze dobity. A uszczelniacz dobry na starym był numer a zresztą występuje tylko jeden. Ten jest od strony rozrządu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też o zatkanych kanalikach olejowych ale chyba wtedy by pokazywalo że jest niskie cisnienie

Pierwszy raz się spotykam że wyrzucilo simering.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym miejscu nie ma ciśnienia. Jak zajrzysz do wnętrza pompy, to przekonasz się, że na wale jest koło napędzane i kawałek dalej panewka, spod której olej wychodzi. Ale pod uszczelniaczem nie ma cisnienia - simmering nie byłby w stanie go utrzymać.

 

pompa_oleju.jpg

 

Napędzane koło styka się z wałem wewnątrz, a ciśnienie wytwarzają zęby na zewnątrz. Tu masz pobieżny schemat:

 

zdjecie_2011.jpg

 

W kolorowo zaznaczonych miejscach leci olej. Zębnik od wewnątrz nie bierze udziału w dystrybucji oleju. Wyciek spod simmeringu to przepuszczanie oleju "luźnego" takiego samego, jak np. w wypadku simmeringu na półosi w skrzyni biegów.

 

Jeśli wał będzie wytarty to jest możliwość, że warga sie po czasie wywinie - przecież od wewnątrz w simmeringu masz sprężynkę. No i ewentualność, że simmer jest firmy krzak i już na półce sklepowej był zjebany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności