Skocz do zawartości

Wyciek oleju z simeringu wału korbowego


Gość Marcin p

Rekomendowane odpowiedzi

Gość leszek 398

Jestem bardzo ciekaw jak zakończyła się ta historia?

Już miałem zakładać nowy temat ....

 

Ten sam model i ten sam silnik u znajomego i po raz 4 (!!!) w ciągu kilku miesięcy dosłownie wywaliło-wycisnęło mu to uszczelnienie na wale korbowym za rozrządem i olej "siura" jak z rozwalonej miski.

Doświadczony mechanik (kolejny) twierdzi, że jeśli chodzi o sam simering i montaż, to nie widzi tu żadnego problemu,  nowy "siada" idealnie w swoje miejsce.

Też pomyślałem o tej pompie, zaworku i ciśnieniu.......  

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  1.  Ja też mam ten sam problem i insignią 2,0 CDTI  160koni  11r co mechanik to inna wizja naprawy jeden mòwi że mam 2 mm luzu na wale korkowym i będzie nadal wypychać simering i olej będzie się łał po przejechaniu ok 1000 km. Stwierdził ten fakt po wzięciu breszki i przyłożeniu jej w okolicy rozrządu zaczął coś podważać .  Powiedział że muszę wymienić panewki bo jak tego nie zrobię to za chwilę pozegnam się z tym silnikiem. Samochòd nadal jeździ w mojej ocenie nie ma żadnych niepokojących odgłosòw w silniku sprzęgło chodzi dobrze. Po zakupie pojazdu w 2018r i przejechaniu około 6 tys. Km tj.około 2 miesiące zaczął lecieć olej ciurkiem . Pojazd miał wtedy przejechane 165 tys. km. Pewnie miał więcej .Po wizycie u pierwszego mechanika stwierdził wyciek oleju poprzez wypchnięty simering oświadczył że musi wymienić całą pompę ponieważ kiedyś była już ingerencja w obudowę była potraktowana z młotka i punktaka  jest odkształcona po wymianie przejechałem 1000 km i wycieku nie ma na miarce oleju też się zgadza. Nie wiem co mam myśleć o tym. Inny mechanik stwierdził że nic nie mam robić z tymi panewkami i wałem bo

 jak naprawie  panewki to zaraz pòjdzie mi turbina .Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Papi napisał:

Powiedział że muszę wymienić panewki bo jak tego nie zrobię to za chwilę pozegnam się z tym silnikiem. Samochòd nadal jeździ w mojej ocenie nie ma żadnych niepokojących odgłosòw w silniku sprzęgło chodzi dobrze.

 

Na jakiej podstawie jest twoja ocena?

Jeżeli ty wiesz lepiej od mechanika to po co do mechanika jedziesz?

Przestań się wysługiwać mechanikami i zacznij sam robić i wtedy będziesz sam oceniać.

2 godziny temu, Papi napisał:

Nie wiem co mam myśleć o tym. Inny mechanik stwierdził że nic nie mam robić z tymi panewkami i wałem bo

 

Jak wyżej.

Ja gdy mechanik spieprzył mi auto w 1991 roku sam zacząłem sobie naprawiać.

I od tego czasu żadne auto które miałem mechanika nie widziało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciska simering, czyli teoretycznie dobrze siedzi na wale a wylatuje z obudowy/miejsca montażu, jak taki simering wygląda jak już wyskoczy, jest jakoś uszkodzony zewnętrze na krawędziach?

 

Miałem przypadek kiedyś w silniku 2T z simeringiem wału, męczyłem się i męczyłem, chyba połowę osprzętu wymieniłem, aż w końcu silnik poszedł na stół, po odkręceniu magneta dosłownie przy dotknięciu śrubokrętem simering sam wyleciał. Dlaczego? A dlatego, że nie miał lekkiego żywota ten silnik, nie raz był przegrzany aż tłok puchł ;) I tylko chciałem dodać, że temperatura swoje robi, tu akurat trzymają simeringi ciśnienie w 2T. Ale dobry simering to podstawa i dobrze oczyszczone i odtłuszczone miejsce, najlepiej nabijać delikatnie przez jakąś tulejkę/nasadkę tak aby równomiernie wskakiwał w swoje gniazdo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw nie może być nadciśnienia w skrzyni korbowej.

Simmering będzie trzymał, jak odmy będą drożne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jak na moj gust to masz luzy na wale, wytarty czop, czopy wału, zuzyte panewki wału

Naturalnie przy załozeniu ze simmering był montowany zgodnie ze sztuka i był dobrej jakosci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, claprotected napisał:

luz na wale jest przód tyl

Dziękuję, dobranoc.

Zdejmij miskę, odkręć środkową podporę wału i zobacz półksiężyce. Jeśli będą ślady wytarcia, to moim zdaniem ten silnik ma dość i albo konkretny remont, albo do piachu i następny wsadzać.

Książkowe wartości luzu wzdłużnego wału są tak małe, że niewyczuwalnę ręką. Tyle w temacie chyba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności