Skocz do zawartości

Poduszki silnika ?


Gość Vectrab99

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

 

Prawdopodobnie mam poduchy do roboty w mojej VB silnik 2.0 DTI.

Nagralem filmik jak podnosi sie silnik gdy mam wcisniety hamulec i puszczam sprzeglo majac wrzucony 1 bieg. Silnik chyba powinien byc sztywno prawda ? Filmik w linku, poniewaz byl za duzy zeby wstawic tu bezposrednio :)

 

 

https://megawrzuta.pl/download/dc8410d36a4db5a1cc05abea387ac350.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość TOMEK CORSA B 1.2 i 45km

silnik nie będzie sztywno nigdy. Z filmu myślę ze poduszki masz ok.Poduszka gdyby była walnięta to by były stuki podczas jazdy lub zmiany biegów czemu prawdopodobnie myslisz o poduszkach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szukanie usterki wzielo sie z tego cykania, ktore wlasnie zalaczam w tym poscie skoro pytasz :) Cykanie czasem jest, czasem go nie ma, jednak najczesciej objawia sie na 1 biegu i wstecznym, podczas mocniejszego dodania gazu, lub odjecia go, lub podczas puszczania sprzegla :)

Natomiast to cykanie nie wystepuje przy zmianie biegow, tak samo na postoju na ludzie dodawanie gazu nie wplywa na silnik, jest on wtedy nieruchomy, jedynie sie rusza w sytuacji ktora opisalem w 1 poscie.

Cykanie.mp3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TOMEK CORSA B 1.2 i 45km

słyszę je ale nie jestem pewny czy to poduszka jest to możliwe ale nie na pewno.Jak masz kanał to weś łapkę i poruszaj poduszkami będziesz widział która kuleje


Te cykanie to może być nawet przegub wewnętrzny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kanalem nie dysponuje :( Ostatnio wymienialem kilka rzeczy w swojej Vectrze, przy okazji myslalem ze to cykanie zniknie, jest dalej dlatego szukam winowajcy. Troche malo czasu mi zostalo, bo w srode mam daleki wyjazd autkiem na wakacje, nie chcialbym zeby skrzynia lub silnik gdzies mi wypadl po drodze :D

Edytowane przez Vectrab99

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wymieniaj na slepo podjeć na stacje skp dasz 20 i Tobie to zlokalizują

 

Nie nie, to nie było wymienianie na ślepo :) Padał mi tłumik końcowy, więc myślałem, że to w nim coś lata i daje taki dźwięk, potem hamulce z tyłu mi się skończyły, myślałem że gdzieś może rezonują i tak słychać :) Ale wymieniam wszystko co trzeba na bieżąco a to cykanie dalej jest, ciężko mi teraz powiedzieć już jak długo, gdzieś z 3 miesiące to na pewno z tym jeżdżę.

 

Na skp jeśli to przegub to może zlokalizują, ale jeśli np poducha silnika to wątpię :( Ogólnie ruszając autem, czy silnikiem samym próbowałem poruszać to żadne dźwięki się nie wydobywają.

 

Nie wiem czy prawidłowo, ale przeguby wykluczam głównie z 2 powodów. Raz, że nie mam żadnej osłonki uszkodzonej, wszystkie w nienagannym stanie, a dwa, przy skręconych kołach maksymalnie w jedną i w drugą stronę i po szybszym ruszeniu nie ma żadnych odgłosów, czy szarpania autem. Poza tym to cykanie jest nieregularne, na 10 razy gdy jadę może 1 raz się pojawić, a może 9 razy. Nie ma reguły. Czasem na 3-4 biegu potrafi się pojawić z raz, ale głównie na 1 i wstecznym słychać.

Widzę, że masz Corsę w benzynie, ja natomiast mam 2 litrowego dieselka i poduszki olejowe, na pewno to unoszenie się silnika jest okay ? Nie świadczy o usterce ? Żadne drgania na karoserię się nie przenoszą, jednak ja jak to zobaczyłem to się bardzo zmartwiłem...

Edytowane przez Vectrab99

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TOMEK CORSA B 1.2 i 45km

jak skrecasz kołami to tylko możesz sprawdzić przegub zewnetrzny nie wewnętrzny silnik zawsze będzie trochę się unosił to normalne.unoszenie się silnika w taki sposub jak na filmie nie swiadczy o usterce.A co się dzieje jak np jedziesz na 4 puszczasz gaz i po chwili raptownie dodajesz czy wtedy nie stuka.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności