Skocz do zawartości

1.3 CDTI dymi i nikt nie wie dlaczego - pomóżcie


Gość GM 1974

Rekomendowane odpowiedzi

Rozrząd odpada, bo jest nowy. Znam ich żywotność więc w pierwszej kolejności poszedł do wymiany. Po wymianie nic się nie zmieniło.

Auto ma na teraz 236000km i raczej oryginał, mam w komplecie wszystkie faktury od poprzedniego właściciela, nawet na wymianę żarówki czy umowy ubezpieczeniowe. Analiza przejechanych kilometrów po fakturach i umowach potwierdza stan licznika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy,

zmieniłem czujnik temperatury płynu chłodniczego, zmieniłem sondę lambda i dalej bez zmian.

Mam pytanie, czy te objawy, które opisałem na początku to może być awaria któregoś wtrysku?

Wprawdzie były sprawdzane, ale może warto je jeszcze raz dać do fachowców czy może zregenerować.

Jak odpalam po dłuższym postoju, to przez chwilę silnik pracuje jakby na 3 garach...

 

Pozdrawiam

GM

Edytowane przez GM 1974

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy, auto naprawione.

Wydałem zdecydowanie za dużo na całą procedurę, która trwała kilka miesięcy i spowodowała, ze wszyscy moi znajomi bardziej lub mniej mechanicy, nie chcą ze mną rozmawiać. Pomógł mi jeden z handlarzy samochodami, który bez komputera, bez szkoły mechanicznej, bez przeczytania miliona mądrych książek, udzielił diagnozy 100% trafnej - cytuję... "wymień trzeci wtrysk i auto będzie chodzić" tyle, nic więcej nie powiedział :-)

Uparłem się w warsztacie żeby wymienili mi tylko jeden, wskazany przeze mnie wtrysk, oczywiście z kodowaniem i auto jak nowe.

Pozdrawiam Marcina handlarza :-) Mogę godzinami rozmyślać skąd wiedział, że to wtrysk, skoro kilkunastu mechaników miało moje auto i odprawiali swoje mądre czary nad nim i nic nie naprawili a stówy leciały jedna za drugą. Mam to gdzieś, bo auto działa, ale cholera skąd wiedział, że to trzeci :-) :-) :-)...

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, auto zostawiłem u niego na placu na kilka godzin, po czym jak przyjechałem żeby zaprezentować mu totalne zamglenie jego firmy po odpaleniu corsy, słuchał i dotykał wtrysków. Dla mnie, mistrz :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie tak: Auto odpalone, komp podpiety, reczny zaciagniety mocno. Wbijam bieg np 2 i dodaje gazu tak na 2000-2500 i popuszczam sprzeglo tak ze tyl siada czyli ciagnie silnik mocno ale nie mili kolami ani nie jedzie do przodu. Wtedy na kompie bedzie widac co sie dzieje z wtryskami. Mozna to samo tylko z ukladem przelewowym na wtryskach dac z pojemnikami i wyjdzie ktory przelewa.

 

 

 

Kolega jest pomocny.Nie powiem.

Ale proszę kolegę o stosowanie się do regulaminu.

Tego niejednokrotnie nie da się czytać.

Nie jesteś chyba dyslektykiem a jeżeli nawet to wysil się aby sprawdzić co się wyświetla pokreślone aby nie dawać złego przykładu.

Olałeś już prośbę jednego moderatora.

Następnym razem zablokuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności