Skocz do zawartości

meriva 1.7 ctdi -b brak mocy do 2 tys obrotów i kopcenie na czarno


Gość Lucyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem szczęśliwa posiadaczką Meriwy, lecz mam z nią problem. Od jakiś 3 tygodni Mela nie ma mocy do 2 tys obrotow, później dostaje kopa i chodzi jak trzeba. Przy gwałtownym naciśnięciu gazu niestety kopci na czarno i to nie mało. Zapala się również kontrola samochodzik z kluczykiem ale tylko czasami przy wysokich obrotach. Po zgaszeniu auta kontrolka znika. Auto poszło do mechanika który naprawia wszystkie pole w rodzinie i nigdy nie było problemu zawsze radził sobie z usterka. Tym razem sobie nie poradził. Komputer nie pokazuje żadnych błędów. Turbina działa. Mechanik sprawdził wszystkie czujniki i mówił ze jest ok. Szukamy juz informacji na forum ale niestety dla mnie jako kobiety są niestety nie zrozumiałe :( wiec jeśli ktoś miał ten sam problem co ja i umie mi poradzić i wytłumaczyć to będę wdzięczna i Melka również

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się mechanik podepnie do auta i zacznie nim jeździć aż kontrolka zaświeci.Wtedy będzie widział co za błąd się wyświetla.

Po prostu gaszenie auta u ciebie kasuje błąd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze trzeba zmienic program diagnostyczny, skoro jest kontrolka musi byc bład. Czarny dym moze powodowac zła relacja paliwo-powietrze, czy dokładnie trzeba sprawdzic wartosci doładowania turbiny. Należy tez zainteresowac sie egr, i klapami wirowymi.

Oglnie lepszy byłby tu elektronik niz mechanik. Wtryski tez moga dymic, ale az tak to raczej nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jak na złość błąd się nie zapala. Mechanik poradził przeczyczyscic układ paliwowy wlewajac płyn do tego przeznaczony do baku. Po tej operacji jest odrobinę lepiej ale nie sądzę żeby to załatwiło sprawę. Czy jest tu może ktoś z okolic Malborka, Sztumu, Iławy, Ostródy lub okolic i mógłby zdiagnozować auto. Niestety do mechaników w okolicy nie mam zaufania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Konio407

@Lucyna: popieram sugestię Marka aby podjechać do samochodowego warsztatu elektroniczno-elektrycznego.

Jeśli mechanika silnika sprawdzona i jest OK, to szkoda czasu i kasy na kolejne wizyty u mechaników - będą wymieniać części i wróżyć dalej.

Znam to z autopsji.

Niestety nie znam Twoich okolic - w Gdyni to bym Ci poradził dobry warsztat tego typu.

 

@Bobeusz: może to pomoże a może tylko spowoduje problem przy okresowym badaniu technicznym, osobiście na razie bym tego nie robił... :/

Edytowane przez Konio407

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Konio407 jak najbardziej namiary możesz dać.

A co do Melki to sprawa wygląda następująco. We wrześniu oddałam go do elektro mechanika i powiedziałam sobie ze to ostatni mechanik do którego oddaje auto i pojechałam na urlop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności