Skocz do zawartości

corsa c 1.2 termostat moment otwarcia


Gość biniu75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeszukałem forum lecz nie mogę znaleźć informacji dotyczących mojego jak myślę problemu.

Tydzień temu kupiłem corsę c 1.2 16V 2004. zauważyłem że temperatura trzyma max 85, zrobiłem test węża no i faktycznie termostat przepuszczał już przy ok 70 st.C. Kupiłem Wahlera , zamontowałem, odpaliłem(na postoju), odpowietrzyłem i dolałem do wymaganego poziomu, termostat otworzył przy 90 i po chwili załączył również wentylator- myślę jest git! Powrót wieczorkiem do domu temp. max 85 :(

myślałem że to przez ruch, następnego dnia ponowny test węża i znowu termostat przepuszcza przy ok. 80 st.C. Nie ma co, kupiłem oryginał GM (tylko 3 dychy drożej), wymieniłem, pierwsze odpalenie odpowietrzenie i już na początku test węża, termostat przepuszcza przy 85 st.C :ANGRY: i grzeje cały obieg.

Przepraszam za tą litanię , ale chciałem to jakoś zobrazować i zapytać; czy ten typ ta ma, czy może robię coś nie tak, jakiś błąd przy montażu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Poczytaj jeszcze o przekłamaniach wskaźnika na liczniku.

Aby dokładniej sprawdzić temp.musiałbyś podłączyć sie do komputera i dopiero sprawdzić jaką temp pokazuje.

 

Co zaś do jakości termostatów to raczej żadne firmy nie zapewnią w 100% jakości takiej w nowym aucie.

 

U mnie któryś już z kolei termostat puszcza przy ok.80 st.C na wskaźniku a w Opcomie jest 85.

Wahler wytrzymał 1.5 roku.

Teraz mam od dwóch lat Verneta i jest w miarę ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, co do temperatury to przy 90 i trochę wentylator załącza czyli czujnik raczej sprawny a wskaźnik przy pierwszej wymianie pokazał wzorowo=moment otwarcia 90 i 92 załączenie wentylatora. Chyba jednak miałem pecha , ale żeby dwa nowe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa biegi to chyba przy klimie są. Mogę się mylić ale gdzieś czytałem. Chyba, że to inny model był. U mnie termostat wsadzili skandynawski i pełne otwarcie mam dopiero przy 94 st. Zobaczymy tego zalety w zimie. Jak kiedyś wskaźnik pokazywał nieco przed 90 st. tak teraz częściej jest na 90 albo tuż po. I tak odczytuję temp. za pomocą Torque albo ScanMyOpel na smartfona. Jak wyżej u kolegi Adama, załączanie wentylatora w CC 1.2 98 stopni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie gotuję wodę żeby zobaczyć ten pierwszy wahlera czy otwiera dużo wcześniej przed wrzeniem. Jednak na obu termostatach jest opis 92-107 tak że to jest jago praca otwarcia a co do wentylatora to pewnie ma wiele biegów bo klima jest i widać jak na klimie kręci wolniej. Dobrze idę do kuchni ;)

 

Jednak bez termometru trudno określić chociaż mam wrażenie , że przepuszcza trochę na wyłączonej już parę minut temu kuchence, idę jeszcze pomierzyć czujnik.

Edytowane przez biniu75

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TOMEK CORSA B 1.2 i 45km

Ja 76 tys km temu wymieniałem termostat ale wraz z obudowa na verneta i do dziś trzyma pięknie 90


u mnie gdy złapie 90 to dopiero po chwili jest goraaca chłodnica nie wcześniej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jednak bez termometru trudno określić chociaż mam wrażenie

 

Niestety ciężko jest kupić na 100% sprawny nowy termostat.

Dołóż do tego fakt że gdy lekko przepuszcza to w silniku masz jeszcze ciśnienie pompy i efekt jest .

W garnku jest luzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności