Skocz do zawartości

Vectra B 1.6 16v 101KM 1998rok CHECK ENGINE pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

około 16 zmierzę ciśnienie, mój ojciec który siedzi za granicą stwierdził po objawach i tym filmie że są wypalone zawory i pomiar to potwierdzi xD i zapewne tak jest...


No i niestety nadal nie wiem co jest.. ech pożyczony ciśnieniomierz (starego typu-rysowanie) mial luźną wskazówke i najpierw wyszło mi na 1 i 2 cylku 10-12 jakoś a na 3 i 4 ponad 15 bar. Po dokręceniu wskazówki tak jak powinna być raczej i jak ładnie wyraźnie zaczęło rysować to wyszło 1-10,5 2-10,4 3-10 4-10,1 Czy to jest wgl możliwe? Pomiar na zimnym silniku oczywiście bo nie ma jak go rozgrzać. Ponowne próby były coraz gorsze bo strasznie się wszystko rozbiegało i zaczął padać akumulator. Chyba wstawie go na garaż i zdejmę głowice i po wyglądzie ocenie ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wiem, są niskie ale ponoć te silniki taki mniej wiecej mają i grunt ze są podobne. Jutro sprawdzę jeszcze przewody zamienie i zobacze czy to napewno olej na tym 1 cylindrze czy może jednak go zalewa benzyną. Jak nic to nie da to zamienie wtryskiwacze ze sobą i też zobacze czy bedzie zalewało 1 gar czy np trzeci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy jeszcze raz będziesz mierzył zrób jeszcze pomiar z próbą olejową.

Wtedy będzie widać czy faktycznie góra ma problem.

Dobrze tylko naładuj aku.

U ciebie kompresja ma być 13 na ciepłym.

Więc u ciebie po nagrzaniu się powinna podnieść.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece są napewno wszystkie sprawne bo na 1 cylindrze to 2 nowa świeca bo najpierw zmieniłem tylko 1 a potem wszystkie nowe. Zaraz ide do autka zmienić przewód i odpale i sprawdze czy zalewa czy co tam się dzieje. Jak nic to nie da to podłącze aku do ładowania i zmienie wtryski 1-szy z 3-cim


Nie odpala znowu wcale. I przed zmianą przewodu i po. Teraz wszystkie świece są zalane benzyną... nie ma iskry znowu... jak? Co jeszcze jest odpowiedzialne za iskre? Czujnik halla zmieniony, cewka też... świece nowe, co jeszcze? przewody 3 pozostałe raczej by nie padły w 1 momencie. Jakieś sugestie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na pewno wszystko jest sprawne to zostaje sterownik silnika pin D14 w sterowniku -pin 4 we wtyczce od cewki

i pin C14 w sterowniku -do pin 3 w cewce.

Sprawdź czy przewody nie mają przerwy.

Ale jeszcze możesz sprawdzic czy rozrząd nie przeskoczył.


Sprawdź sobie jeszcze pin 1 na cewce. Pin 1- masa ma być napiecie aku.

Pin 2 -masa ma być 0 Ohma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności