Skocz do zawartości

Dziwne stuki w baku Astra IV


Gość robertw7

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

mam astrę 1,6, 115KM, 2010, 5drzwiowy hatchback, LPG

 

miałem ten sam problem, chlupotanie, pykanie po zatrzymaniu, syczenie po odkręceniu zbiornika, po nagłym hamowaniu jakieś szurające dźwięki ze zbiornika, dziwne wskazania kontrolki poziomu paliwa (po przejechaniu 50km w ciągu 2godzin, wskazania poziomu paliwa były od pół baku do pustego, w końcu jazda się skończyła na środku skrzyżowania z pustym bakiem).

 

pojechałem do mechanika, zdemontował zbiornik, wyciągnął z niego przegrodę składającą się z dwóch białych plastikowych części i dwóch sprężynek, połączonych w sposób umożliwiający wzajemny ruch tych przegród. mechanik nie był w stanie stwierdzić ani jak to było zamontowane ani specjalnie po co.

 

jak to obejrzałem okazało się, że pękły zatrzaski i pewnie to było powodem rozsypania się tego.

jak na razie, od tygodnia, jeżdżę bez tej przegrody, efektów dźwiękowe ustąpiły i brak efektów ubocznych.

dziś auto zostawiłem w serwisie oplowskim (z innego powodu), jak im powiedziałem o tej przegrodzie to nie wiedzieli co to, może przy odbiorze czegoś więcej się dowiem.

może to miało za zadanie ograniczać swobodne przelewanie się paliwa, może przy prawie pustym zbiorniku, na zakrętach coś zacznie się dziać, a że mam LPG to zanim wyjeżdżę tą benzynę to trochę czasu minie.

później wstawię zdjęcia tej przegrody, bo w necie nigdzie czegoś podobnego nie widziałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko taka uwaga, ja bym za dużo na rezerwie nie jeździł - bo szkoda pompy w baku.

Poczytaj bo są posty na ten temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bartek78.

Dzięki. To jest to jakiś trop. Czy w Astrze można dostać się do baku bez rozbierania? W niektórych autach jest dostep pod tylnym siedzeniem i można wpuścić sondę z kamerką.

Jednak w tym wszystkim dziwi mnie to, że walenie pojawia się minutę po zgaszeniu silnika. Nigdy podczas jazdy... Ostatnio zauważyłem, że to się nasiliło. Wali nie tylko po zgaszeniu silnika, ale podczas stania na odpalonym silniku-bieg jałowy i niskie obroty. Podczas jazdy na wyższych obrotach nic się nie dzieje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej obiecane zdjęcia i rysunki anatomiczne zbiornika jakie dostałem w ASO opla (przegroda to numer 17 na rysunku).

niestety Panowie mechanicy widzieli tą przegrodę pierwszy raz w życiu i nie bardzo mogli pomóc.

aby się dobrać do zbiornika niestety trzeba było go zdemontować bo nie ma otworu rewizyjnego pod siedzeniem.

u mnie te stuki było słychać przy wyłączonym silniku, sądziłem, że to odkształca się zbiornik z powodu różnicy ciśnienia między zbiornikiem a atmosferą.

 

post-57092-0-13563000-1508740396_thumb.jpg

post-57092-0-41785900-1508740408_thumb.jpg

post-57092-0-98083900-1508740447_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartek78 - Bardzo dziękuję Ci za pomoc. Zaczynam od wymiany zaworu par paliwa (dość tani i sama wymiana też) i jeśli to nie pomoże, to zabiorę się za zbiornik-tu pewnie koszty będą pokaźne. Możesz zdradzić w jakim przedziale taki demontaż zbiornika z naprawą?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze sprawdził drożność węża powrotnego

Masz na myśli drożność węża doprowadzającego powietrze?

240 zł, to niezła cena... U mnie chyba jest drożej (okolice Poznania). Nie mam pojęcia jak się rozbiera bak w Astrze, ale chyba jest przy tym trochę roboty. Na razie mechanik zamówił zawór par paliwa i jak będzie w hurtowni to go wymieni i sprawdzi drożność wężyków. Jak to nie pomoże to pozostaje bak. Zastanawiam się, czy można jakoś wpuścić tam kamerkę przez wlew paliwa, jak nie ma dostępu pod siedzeniem.

Edytowane przez robertw7

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Problem został rozwiązany! :)
Po wymianie zaworu par paliwa ustały wszystkie stuki, odgłosy i syczenia. Wszystko pracuje cicho i tak, jak należy. Check na razie się nie zapala. Nawet jeśli się zapali, to i tak sprawa, która była najważniejsza, została wyeliminowana.
Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc !!!:P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności