Skocz do zawartości

"Przesuwanie się" koła przy mocnym skręcie


Gość marek_m71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przy maksymalnym skręcie jadąc powoli mam wrażenie że kolo się przesuwa, wrażenie jest jeszcze większe gdy jadę po jakimś piachu, miesiąc temu wymieniłem końcówki drążka, łączniki stabilizatora, gumy stabilizatora i ustawiłem zbieżność, nie wiem jakiej firmy mechanik wstawil mi części. Z czym może być związana ta usterka? Przy normalnej jeździe wszystko jest ok, nie ma żadnych stukow, na przeglądzie też wszystko wyszło ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby przeskakuje, słychać jak sunie się w bok a nie jedzie w kierunku w który powinien, dziwnie sie zachowuje przy maksymalnym skręcie, te przesuwanie jest bardzo delikatne, nie przeszkadza w jeździe ale słychać że coś jest nie tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciśnienie po 2,2 czyli w porządku, opony 190/65/15, jakiś czas po wymianie końcówek drążka zaczęło się tak dziać, tylko że byłem ostatnio na przeglądzie i powiedziano mi że wszystko gra, nie wiem czy miałem zrobioną pełną geometrie, kolumnę macphersona czyli co konkretnie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki objaw, no może nie aż tak:

 


 

 

słychać jak sunie się w bok a nie jedzie w kierunku w który powinien

 

 

Mam wrażenie lekkiego przesuwania się zewnętrznego koła jakby na kamyku,żwirku, piachu podczas powolnej jazdy przy mocnym skręcie kołami. Jest to taki lekko wyczuwalny objaw, że gdy znajomy siadł za kierownicę nie odczuwał nic takiego.

W styczniu tego roku miałem wymienione łożyska kolumny macphersona, w czerwcu końcówki drążka. Wczoraj będąc na wymianie tarcz hamulcowych i klocków zwróciłem na to uwagę. Sprawdzono łożyska, sprawdzono stan zawieszenia na szarpaku. Żadnych luzów, łożyska nie zatarte. W wyniku rozmów z mechanikami na stacji opinia jest taka: coś z geometrią zawieszenia jest nie tak.

Samochód prowadzi się dobrze, nie zbacza, nie ciągnie kierownicy. Jestem umówiony na pełne sprawdzenie geometrii zawieszenia na jakimś nowym sprzęcie (super hiper ;) ) przy okazji wymiany sprzęgła, kiedy to będzie to jeszcze nie wiem.... Ale opowiem!

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może trochę to wyolbrzymiłem, bo jak dałem koledze się przejechać to też nic nie słyszał, dokładnie wszystko sprawdziliśmy i nie ma żadnych luzów, na trasie nic nie słychać, jeszcze jednym objawem który zauważyłem to że jak mam skręconą kierownice maksymalnie to nie oddaje, tylko trochę muszę jej pomóc, nie wiem czy to jest normalne, tylko że nikt oprócz mnie nie zauważa tych usterek, nawet mechanik, a byłem u dwóch, także czekam co wyjdzie u Ciebie na geometrii, jak to Ci pomoże to też pojadę drugi raz a na razie będę jeździł póki nic się bardziej nie odezwie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności