Skocz do zawartości

Czy można zamontować filtr stożkowy do Opla Merivy 1.4 16V?


Gość MerivaDriver

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jak stożek albo wkładka to KN, nie jeden test potwierdził że te filtry coś dają ale i kosztują.

 

Za wkładkę KN zapłaciłem 200 zł, pasuje idealnie w puchę bez przeróbek. Jak chcesz stożek to trzeba wywalić puchę. Trzeba wyrzeźbić dolot i odseparować filtr aby nie ssał powietrza spod maski. To musi mieć ręce i nogi.

 

Ja ogólnie do fabrycznego auta jak już chcesz się bawić to polecam wkładkę. Stożki z separacją to już na większe przeróbki.

O kurcze, to tanio. Ja na allegro widziałem za 270, bardziej faktiko opłaca się kupić wkładkę bo, ze stożkiem bedzie tyle ''pierdzielenia'' że szkoda gadać, a sam dolot to jakieś 300-600zł, może nawet więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda prawie trzech stów na coś co nic nie da?

Np. czujnik deszczu bardziej by się mógł przydać.

Czujniki cofania bo widoczność z tyłu kiepskawa.

Jakaś kamerka dla bezpieczeństwa.

Sprawdzić kolektor ssący który ma klapki i w każdej chwili może powiedzieć żegnaj?

 

Ale to tylko taka moja dygresja. :devil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nic nie da, Za to możesz sobie 2 razy w roku filtr wyczyścić i nie musisz go wymieniać. Mała impregnacja i śmiga dalej. Finansowo bym na to nie patrzył. NIe wiem ile przejadę na KN ale wiem że z 3-4 lata na pewno nie muszę wymieniać filtra. Czyszczenie - sama przyjemność. Lubię grzebać przy aucie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie lepiej moim zdaniem zainwestować w przegląd i wcześniej zareagować.

A gdy wszystko będzie śmigać jak należy można się bawić.

Ale to moje zdanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój silniczek cyka jak nowy. 105.000km po pełnym przeglądzie. Ta zawrotna moc w 1.4 mi wystarczy, po co mi więcej do stania w korkach albo podwożenia dzieciaka do szkoły?

 

A kilka smaczków w aucie mogę sobie wydłubać. Nawet jak nic nie dają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TOMEK CORSA B 1.2 i 45km

 

 

po co mi więcej do stania w korkach albo podwożenia dzieciaka do szkoły
Kiedyś latałem corso b 45 km teraz mam corse c 125 i nigdy nie przesiad bym sie na cos wolniejszego jak jechałem vectra c 3,2 a potem wsiadłem w corse to przez kilka km miałem wrazenie ze to nie jedzie,apetyt rosnie w miare jedzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności