Skocz do zawartości
radzikkm

Meriva Z16XEP LPG gaśnie

Rekomendowane odpowiedzi

Merivka umówiona na środę w firmie która specjalizuje się w regulacji luzów zaworowych w Olsztynie.

Taka mała rada : sprawdź z której strony szlifują szklanki.

Powinno sie szlifować od środka szklanek czyli sam ten cypelek .

Ale są fachowcy którzy szlifują od strony krzywek bo nie mają sprzętu aby zrobić to jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie to u nas w Bydgoszczy wielkie oczy robią a byłem u kilku.

Na wstępie dają do zrozumienia że się nie znam.

Jak pokazuje wyniki z pomiarów i zrzut z dokumentacji to dopiero zaczyna się inna gadka.

Z uwagi na minimalne luzy planujemy zdjąć głowicę i przekazać do szlifierni w celu weryfikacji.

Nie trzeba demontować głowicy, trzeba zdemontować wałki i wyjąć szklanki i wymienić/szlifować na odpowiedni wymiar.

I tak jak pisałem co 40-50 tys kontrola luzu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O jakim zakresie montowali szklanki orginalnie w nowych silnikach?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O jakim zakresie montowali szklanki orginalnie w nowych silnikach?

Tego to raczej nikt się nie dowie, trzeba zmierzyć luz i po wyjeciu szklanki mikrometrem zmierzyć grubość jej dna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Auto oddane do naprawy. Podczas rozmowy z właścicielem opisał wszystko co i jak. Najpierw mierzą luzy na wszystkich zaworach szczelinomierzem sprowadzonym z UK skalowanym co 0,02 mm. Demontują wałki rozrządy, szklanki, szlifują od strony zaworu na maksymalną górną tolerancję. Jeśli dolotowe są w normie to i tak je szlifują do górnej tolerancji. Potem składają wszystko do kupy i jeszcze raz mierzą luzy. Jak jest OK to sprawdzają kompresję, podłączają kompa i na nowo adaptacja LPG. Za szlif jednej szklanki liczy 45 zł. 300 m od jego zakładu jest serwis opla z ciekawości zaszedłem i zapytałem ile wymiana szklanek, to zaśpiewali 150 zł za jedną plus robocizna. Koleś z warsztatu powiedział że w pesymistycznej wersji 1000 - 1500 zł do odbioru w piątek.

Ale co mnie najmilej zaskoczyło. Wchodzę mówię, że umówiony jestem na regulację zaworów, a koleś jak u lekarza pyta. "proszę pana, dlaczego pan tak uważa, że zawory są do regulacji, co się dzieje z samochodem, jakie ma pan objawy?"

Ja na to, że gaśnie jak zimny po dojechaniu do skrzyżowania, że nie ma siły, że po ponownym odpaleniu już wszystko ok i że nawet już na 5 biegu to tylko do 120 km/h max z wiatrem w plecy, ale, że na 4 wszystko OK. I cała litania tego co sprawdzone, co wymienione i jakie jeszcze objawy.

On na to "ja na 99% też obstawiam luzy zaworowe, ale dla pewności jutro rano zmierzymy bo może być, że podczas poprzednich wymian tego wszystkiego (sondy lambda, sterowniki LPG, przepustnice itp.) ktoś mógł coś napsuć w ustawieniach. Jeśli luzy to zrobimy i na nowo posprawdzamy wszystkie ustawienia w komputerach i sterowniach.

Koleś bardzo konkretny i widać, że zna się na tym co robi i bardzo mi się spodobało, że zaczął od pytania o objawy.

jak by ktoś był blisko Olsztyna to polecam http://ede.auto.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chwal dnia przed zachodem słońca.

Zobaczysz po zrobieniu usługi czy są warci polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Samochód odebrany, właściciel bardzo zadowolony. W końcu znowu dynamiczne auto, które nie gaśnie na skrzyżowaniach rano. i rozpędza się ponad 120 km/h i to poniżej 3000 obr/min. Przed naprawą taka prędkość to tylko z górki przy wietrze w plecy. no i silniejszy o wiele

ogólnie szlifowanie wszystkich 16 szklanek,wymiana uszczelki i regulacja gazu 1200 zł

P.S.

Do sprzedania mam kabel diagnostyczny do OpCom. Jeszcze płynie z Chin, ale już nie będzie mi potrzebny. Kabel nówka, ani razu nie podłączony

Edytowane przez rogalart

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Samochód odebrany, właściciel bardzo zadowolony. W końcu znowu dynamiczne auto, które nie gaśnie na skrzyżowaniach rano. i rozpędza się ponad 120 km/h i to poniżej 3000 obr/min. Przed naprawą taka prędkość to tylko z górki przy wietrze w plecy. no i silniejszy o wiele

ogólnie szlifowanie wszystkich 16 szklanek,wymiana uszczelki i regulacja gazu 1200 zł

P.S.

Do sprzedania mam kabel diagnostyczny do OpCom. Jeszcze płynie z Chin, ale już nie będzie mi potrzebny. Kabel nówka, ani razu nie podłączony

Interfejs zachowaj zawsze może się przydać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do sprzedania mam kabel diagnostyczny do OpCom

Ja go przygarnę za 50 zeta :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Jesli temat sprzedazy kabla aktualny to jestem zainteresowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi