Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W moim aucie co jakiś czas zapala się kontrolka od układu ciśnienia w oponach (najpierw miga kilka minut, następnie świeci się ciągłym światłem i następnie przestaje świecić). Serwis wymienił czujniki oraz moduł nadwozia. Oczywiście też programował. Problem nadal występuje. Dodam, że ciśnienie jest właściwe. Byłem z autem kilka razy w serwisie (dokładnie 9) i ich naprawa nie przynosi rezultatu. Po pewnym czasie otrzymałem pismo od ich adwokata, który napisał mi „…nie można wykluczyć oddziaływania czynników zewnętrznych na działanie układu TPMS niezależnych od producenta i sprzedawcy pojazdu". Samochód jest na gwarancji. Co mam dalej robić?

Z góry serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Iść z tym do rzecznika praw konsumenta.

On ci znajdzie innego adwokata z którym możesz iść do ASO.

Lub zgłosić się do rzeczoznawcy PZMot aby on coś doradził i ewentualnie wtedy szukać adwokata który umiałby rozmawiać z ASO

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie daj się zbywać ASO. Ostatecznie zaproponuj rekompensatę finansową od sprzedawcy za wadliwy samochód. Gwarantuje, że na tym nie stracisz. Ja taką sytuację już przerabiałem z dealerem OPLA. Nie można odpuszczać, to są Twoje pieniądze, które wydałeś na nowy samochód i ma być sprawny, albo zwracają kasę za wady ukryte. :rolleyes: A rzecznikiem możesz postraszyć ich kancelarię adwokacką - bo na pewno mają taką.

Jesteś z góry na wygranej pozycji. :rolleyes:

Edytowane przez Tomeriva

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko się musisz uzbroić w cierpliwość i zimną krew

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Iść z tym do rzecznika praw konsumenta.

On ci znajdzie innego adwokata z którym możesz iść do ASO.

Lub zgłosić się do rzeczoznawcy PZMot aby on coś doradził i ewentualnie wtedy szukać adwokata który umiałby rozmawiać z ASO

Dziękuję za odpowiedź. Dzisiaj byłem u rzecznika praw konsumenta. Przekazałem ksero dokumentów. Za tydzień ma dać mi odpowiedź co dalej z tym robić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi