Skocz do zawartości

Ciągła praca wentylatora chłodnicy. 2.2 benzyna


Gość Tumak5

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani gdy trwoga to do Boga...

Ostatnio zauważyłem, że po zgaszeniu silnika pracują obydwa wentylatory. Schłodziły płyn chłodniczy i się wyłączyły. No niby normalne, ale... Dzieję się tak za każdym razem, nawet gdy silnik jest zupełnie zimny i przekręcę kluczyk w stacyjce to wentylatory uruchamiają się i pracują przez chwilę(minutę czy dwie). Zauważyłem jeszcze,że wentylatory pracują przez cały czas podczas jazdy... Zbadałem że wentylatory wyłączają się gdy wyciągnę na sekundę ten duży bezpiecznik nr 6 ze skrzynki pod maską.

 

Miał ktoś takie schorzenie? Od czego zacząć. Przekaźniki ? czujniki temperatury?

 

Ratunku? :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czujnik temperatury 2 pinowy do ECU tu masz gdzie szukać - http://forum.opel24.com/topic/52237-ssanie-sintra/?do=findComment&comment=438485

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale, a wiesz może jaki opór powinien taki czujnik posiadać w spoczynku? Jak możesz to sprawdź omomierzem.

Dziś odłączyłem ten kabel od czujnika i wentylatory dalej pracowały.

 

P.S. Poprawię się ten bezpiecznik który po chwilowym rozłączeniu powoduje wyłączenie wentylatorów to nr 7, 60 amper czyli główny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widzisz z wentylatorami chłodnicy jak i z czujnikami płynu jest trochę roboty.

I jest kilka czynników najlepiej prześledź cały ten temat który ci podałem wcześniej, jeżeli czujnik do ECU - 2 pinowy jest wadliwy to wentyle będą się załączały się po włączeniu zapłonu.

Nie mam w tej chwili możliwości sprawdzenia czujnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz czujników w chłodnicy to steruje tym czujnik ECU.

Jego odpięcie zwykle powoduje załączenie wentylatorów, to takie profilaktyczne zabezpieczenie silnika na wypadek awarii czujnika.

Jeśli silnik odpala normalnie i obroty masz na początku około 1100 a po kilku minutach schodzą na 850 to czujnik jest sprawny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No właśnie jest tak że po odpaleniu są wysokie obroty, a po chwili spadają czyli jest normalnie. Chwilowo odłączyłem wentyle z wtyczek...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, miałem ten sam problem i okazało się, że wentylatorami w sinterce steruje ECU i w moim przypadku elektronik wymieniał jakiś układ scalony bezpośrednio w sterowniku(ECU) ponoć ciężki do zdobycia. Trochę to trwało ale teraz jest OK. (Koszt około 150zł całość) :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały - chociaż Pb i ON mają podobne schematy i wiele wspólnych elementów myślę że sterowanie wentyli może być trochę inne.

Samo to że są 2 rodzaje sterowań - ja mam elektro-włączniki w chłodnicy, koledzy mają tylko sterowanie z ECU.

Skrzynki elektryczne, wiązki są w zasadzie takie same, są tylko różnice spowodowane rodzajami silnika (a to z powodu innych czujników i ich rozmieszczenia).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności