Skocz do zawartości

Opel Vectra C 2006r 1.8 + LPG - podczas jazdy ubytek płynu chłodczniego


hetman83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na kompie u kolegi nie nie znaleziono, z braku czasu jutro wymieniam czujnik w chłodnicy z rana. Zauważyłem że po włączeniu klimy wentylator się załącza cyklicznie co jakiś czas, więc jak mam stać w korkach muszę jeździć na klimie, wtedy temperatura spada icon_smile.gif

Dodano po 17 [godziny] 55 [minuty]:

Wymieniłem dziś czujnik w chłodnicy lekko się przy tym oblewając (na zimnym silniku, wykręciłem stary, zatkałem palcem dziurę i wkręciłem nowy, śruba do wkręcenia miała inny rozmiar niż poprzedni czujnik), uzupełniłem troszkę płynu, zagrzałem auto i w ukrytym menu przy 101-102 st. C wentylator się załącza, nie chcę zapeszać ale mam nadzieję że już będzie dobrze, bo wtedy jak na stacji zmieniali mi płyn i sprawdzali wentylator to nawet nie wiem przy jakiej temperaturze, muszę ich dopytać z czystej ciekawości. Nie pamiętam do jakiej temp poprzednio mi się nagrzewał maksymalnie, bałem się sprawdzać a może było dobrze? sam już nie wiem, fakt faktem narazie jest ok. Dodatkowo nawet włączając klime załącza się wentylator i tym sposobem też można się ratować w korkach jak coś.

Dodano po 8 [godziny] 9 [minuty]:

Na postoju przy 2tys obr wentylator włącza się przy 101-102st, jak jadę i obserwuję menu ukryte to widzę że z 99 i spada na dół więc załącza wcześniej, później na postoju bez gazowania doszło do 105st i wentylator schłodził. Nie ma chyba stałej temp. przy której się uruchamia wiatrak? A może to zależne jest od obrotów itd?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po dłuższej przerwie. Dziś miałem dziwną sytuację, ogólnie ostatnio dużo jeżdżę i niby wszystko jest ok, dziś jednak był taki przypadek że w dłuższej trasie zapaliła mi się kontrolka od poziomu płynu chłodzącego na autostradzie, oczywiście już najgorsze myśli miałem. Cały czas miałem podgląd na temperaturę w ukrytym menu i było wszystko w normie tj: 98-99stopni, jednak nieraz było i 105 i dopiero szła na dół. Zjechałem na stację zajrzeć pod maskę, płynu ewidentnie było ok 1cm mniej więcej (przez pare dni tam nie zaglądałem więc nie wiem czy to naraz tak ubyło czy stopniowo przez te 4-6dni). uruchomiłem auto od nowa i ruszyłem w trasę dalej, kontrolka już się nie zapaliła ponownie (może pływak jakoś się zawiesił), później temp nieraz wzrastała nawet do 107 stopni i spadała a nieraz było 102-103 i też spadała, więc nie wiem czemu przy różnych wartościach tak schładza. Wskazówka na zegarze na desce też lekko się wtedy wychylała powyżej 90 stopni. Już taki mam uraz do tego że mam nawet myśli sprzedać auto jednak szkoda mi go bo wszystko w nim porobione m in skrzynia, rozrząd, sprężyny itd:/. Musi być jakaś racjonalna przyczyna tego zjawiska że znów płynu ubyło, jeździłem na klimatyzacji trochę, może coś z ten deseń? Może była poduszka powietrza i układ się odpowietrzył bardzo dobrze i ubyło? Ktoś coś może na ten temat napisać???

Dodano po 5 [minuty]:

Ps jeszcze jest takie zjawisko że przy nagrzanym aucie gdy przechylam zbiorniczek na dół w stronę zderzaka to słychać jak ubywa ciśnienie.....ale przez korek czy innym miejscem to nie wiem (przy poprzednim zbiorniczku było to samo), chyba korek sam z siebie powinien to robić gdyż ma taką budowę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pod silnikiem w magistrali wodnej puszczały 2 oringi, wymienione i do tej pory jest ok, płynu nie ubywa, może na początku coś minimalnie pewnie przez zapowietrzenie a do teraz jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

98-99stopni, jednak nieraz było i 105 i dopiero szła na dół.

 

A możesz powiedzieć , który opel ma takie kosmiczne robocze temperatury chłodnicy???

Ja ma 91-92 stopnie.....

Może czas wymienić termostat... ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności