Skocz do zawartości

Zakup Astry H


Gość Enceladon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.
To mój pierwszy post na forum, a trafiłem tu, bo planuję zakup Astry w wersji H. Na ten cel chcę przeznaczyć do 16 tys zł.

GTC najbardziej mi się podoba, ale nie wykluczam zwykłego hatchbacka lub nawet cabrio.

Będę używał samochodu głównie do dojazdu do pracy i na siłownię, ale do tego dojdą wyjazdy poza miasto przynajmniej raz w tygodniu. Ogólnie miesięcznie powinienem robić plus minus 1 tys kilometrów.

I teraz pytanie... benzyna czy diesel?
Pytam o to, bo mam dwie oferty (jedna od zaufanego znajomego mojej przyjaciółki, a druga od osoby której nie znam, ale ma swoje cabrio od 8 lat i wie o nim wszystko) jednak są one dieslami. GTC to 1,7CDTI 100KM, a Cabrio 1,9CDTI 150KM. I teraz zastanawiam się, czy w przypadku mojej ilości kilometrów + to, że w większości będą to trasy po 7-8km w jedną stronę, jest sens iść w diesla.
Bo z tego co wiem, benzyna jest łatwiejsza do naprawy i tańsza, mimo że trochę więcej pali. Po prostu te opcje byłyby dla mnie wygodne.

Bo tak naprawdę to ciężko znaleźć jakiekolwiek sensowne egzemplarze benzyny w podanej cenie. I teraz pytanie kolejne... czekać na okazję, wertować rynek (też nie chcę jeździć po 300km w jedną stronę), zostać przy dieslu, czy jednak przerzucić się na inny model opla/inną markę, bo mój budżet jest trudny do osiągnięcia? Może zejść do półki Astry G?

Tak, to będzie moje pierwsze auto i nie znam się zbyt dobrze. W zakupie i obejrzeniu auta pomoże mi na miejscu osoba, która się na tym dobrze zna i w tym trochę siedzi.

Edytowane przez Enceladon

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to w tym dziale już wszytko chyba powiedziano.

To tylko 56 strony.

Miłej lektury

 

 

Przy takich trasach to diesel też będzie palił jak smok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesla sobie odpusc, szukaj pb- nie koniecznie opla-kieruj sie stanem auta na pierwszym miejscu.

 

Obecnie kumpel szuka auta, budżet około 30tys. marka nie istotna. Obejrzeliśmy ponad 30 aut, nic sie nie dawało do kupna, kumpel szuka dalej ale entuzjazm opada...

 

Ps, Jak patrzę co jest na rynku, moim Leonem będe jezdził do "upadłego".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Enceladon, tez poszukuje ASTRY ale wylacznie GTC. Skad jestes? Jak cos jestem z Rzeszowa, pare aut w promieniu 150 km obejrzalem... i kuzwaaa ciezko o dobre auto. Na pewno z czegos trzeba bedzie zrezygnwoac przy zakupie. Co do Twojego pytania to bierz benzyne :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które silniki z benzyny warto rozważyć w GTC i TwinTop?

 

I czy 1,7CDTI 100KM jest w porządku?

Jest w porzadku, dopóki się nie zacznie psuc....naprawy drogie...

Najlepszy to 1.8 125KM(Z18XE) ale trafic takiego w dobrym stanie....

 

Osobiście gdybym nowe auto kupował, to bardzo chetnie bym kupił 1.7cdti, bo jezdzi sie nim swietnia ale wyeksploatowany może wydrenować kieszeń.

Z diesli najmniej ryzykowny 1.7 cdti 80KM, ale kucy mało...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A lepszy 1,7cdti 100KM czy 1,9CDTI 150KM? Tzn mniej awaryjny który?

 

 

Ten który jest w lepszym stanie...1.9 cdti poczytaj o klapach wirowych

Po raz kolejny pisze, nie skupiajcie sie na jednej marce. Na rynku jest taka kicha, że pośród kilu ciężko wybrać..

Przy zakupie ;

Wybieramy kilka marek które spełnia nasze kryteria.

Przy dalszych wyjazdach minimum 5 aut do oceny...

Do kazdego ogłoszenia podchodzimy z rezerwa.

Przy wyborze kierujemy sie stanem, a nie marką, chyba że sa dwa w jednakowym stanie-wybieramy ta która nam lepiej pasuje.

 

Powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności