Skocz do zawartości

Problemów parę z nowym nabytkiem (Corsa C 2004r.)


Gość Coven

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odnośnie tego oleju, to czy nie powinienem go trochę ulać? - Jest zalane aż pod koniec miarki, a nawet lekko ponad (w zależności jak się obróci bagnet). Może dlatego jest wyciek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tą tapicerkę to spokojnie wciśniesz jak poluzujesz uchwyt w drzwiach, nawet bym ją odkręcił na tyle żeby porządnie naciągnąć materiał bo widać ,że wisi luźno na drzwiach. Wycieraczki natomiast- posikać dobrze jakimś np. WD40 łączenia ścięgien (te zawiasy), rozruszać aż wypłynie z nich cały syf, później przydałoby się to spłukać benzyną ekstrakcyjną i punktowo posmarować towotem. No chyba , że problem tkwi w samym silniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Co do oleju - był mierzony na zimno dzisiaj koło południa a stał na dworze jakieś 24 godziny. Jutro będę nim jechał, więc jak wrócę sprawdzę raz jeszcze stan 10 minut po zgaszeniu.

 

Tapicerkę dam radę zrobić, te wycieraczki to zrobi mi przy okazji znajomy mechanik. Ja osobiście nie lubię bawić się w takie rzeczy, ale na wszelki wypadek dobrze jest wiedzieć za co się zabrać. ;)

Edytowane przez Coven

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, byłem dzisiaj w trasie - 13 km w tą i z powrotem. Przy ruszaniu dzisiaj nie zauważyłem kontrolki i tak jak obiecałem, po powrocie zmierzyłem stan oleju. Odczekałem po zgaszeniu jakieś 6 min i sprawdziłem. Wyszło mi 4 zapełnione "okienka" na 5 możliwych. Pomiar oczywiście na równej powierzchni, nawet równiejszej niż przy ostatnim pomiarze. Olej z tego czujnika raczej dalej wycieka, bo miejsce gdzie się zbiera (jakaś belka na samym spodzie) nie było wyschnięte. Czujnik zamówiony, zobaczymy co będzie po wymianie. ;)

 

PS. Jak jesteśmy już w temacie oleju. Za każdym razem jak jadę, to udaje mi się rozgrzać silnik tylko lekko ponad 80 stopni. W piątek jechałem 50 km z 3 osobami na pokładzie, gdzie przez zdecydowaną większość czasu jechałem na 5-tce w zakresie 2,5 - 3 tyś obrotów. Temperatura przez cały czas była lekko ponad 80 - czy tak ma być? Z tego co kojarzę, to gdy wskazówka jest w pionie (90' C) to wtedy silnik ma odpowiednią temperaturę. Dobrze myślę?

Edytowane przez Coven

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam opel corsa c 1.2 sport 2004 r.Posiada fabryczne radio .Przyciski przy kierownicy działają .Kierownica normalna nie skóra .Sterowanie radiem z poziomu wyłącznika zespolonego.Jeśli nie ma fabrycznego radia działać nie będą.W Vinie masz podane jakie radio było jeśli jest inne to o przyciskach zapomnij .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności