Skocz do zawartości

Problemów parę z nowym nabytkiem (Corsa C 2004r.)


Gość Coven

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nabyłem właśnie Opla Corsę C i przydałoby się doprowadzić go do stanu, gdzie będę mógł spokojnie wsiąść i jechać. To co jest "do zrobienia" to głównie pierdoły, ale na tyle irytujące, że muszę się ich pozbyć.

 

1. Nie działają mi przyciski przy kierownicy. Odłączałem bezpiecznik i akumulator - brak zmian. Z tego co słyszałem, to winna może być kostka za radiem, więc na pewno przy najbliższej wizycie u mechanika o tym wspomnę. Ten egzemplarz miał dodanego Parrota CK3100, czy może być tak, że ktoś podłączył go "w miejsce przycisków z kierownicy"?

 

2. Wycieraczki - silniczek chodzi dosyć głośno (ma też tak jakby jakiś opór przy pierwszych paru ruchach) i wycieraczki raz że nie dochodzą do słupka (brakuje jakieś 10 cm) to jeszcze nie chowają się w całości (mógłby by spokojnie zjechać jeszcze parę centymetrów, ale gdy odpalę np. najszybszy "bieg" to jadą do samego końca a nawet dalej)

 

3. Czerwona kontrolka od oleju pali mi się podczas ruszania. Ruszam powoli z płaskiego terenu a ta zaczyna łypać. Przestaje gdzieś tak w momencie puszczenia sprzęgła, ale np. na wzniesieniu czy przy ostrzejszym hamowaniu siedzi cicho.

 

4. Uchwyty w tylnych drzwiach. Na TYM zdjęciu widać, że z pod tego uchwytu wystaje mi kawałek tapicerki - jest tak po obydwu stronach. Odkręciłem te dwie śrubki, ale nie chce mi to plastikowe coś wyjść. Da się to jakoś naprawić, czy trzeba zbierać pieniądz na drugi "boczek"?

 

5. Ekran nad radiem. W mojej wersji mam tą najbardziej podstawową - godzina, czas, temperatura no i info z radia. Podświetlenie po prawej stronie nie działa, przez co ledwie widać co tam jest napisane, bez podkręcania jasności na maksa. Czy da się to jakoś wymienić nie rozbierając połowy kokpitu?

 

6. Bezpieczniki. Przy okazji próby naprawy przycisków na kierownicy cyknąłem FOTKĘ bezpieczników. Jako że jestem zielony, to czy może mi ktoś powiedzieć, czy nie jest tam przypadkiem trochę za pusto?

 

VIN: W0L0XCF68444401518

 

Z góry Dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

2 -rozebrać mechanizm i sprawdzić krańcówkę i luzy wszelkie.

3- sprawdzić poziom oleju , czujnik oleju.

4-materiał wystający wciśniesz pod plastik np. szpachelką.

6-opis bezpieczników https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1368434.html

Vin sprawdzisz http://opelvindekoder.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź.

 

O ile zdecydowanej większości nie jestem w stanie zrobić (zobaczymy co powie mechanik w poniedziałek), tak akurat z pkt. nr 4 mogę poradzić sobie sam. Problem jest tylko taki, że tego wystającego materiału jest za mało, by go wepchać szpachelką pod spód. Jak najbardziej da radę, ale wystarczy że ktoś łokciem przygniecie tapicerkę nad uchwytem i znowu wylezie. Miałem na myśli, aby ten uchwyt wyjąć i ten materiał jakoś przykleić, ale skoro wyjąć się go nie da...

 

VIN podałem opcjonalnie, na wypadek gdyby był do czegoś potrzebny.

 

Co do bezpieczników, sprawdziłem czy moje braki są uzasadnione i wyszło, że brakuje mi 2 - nr 13 oraz 4. Zabezpieczenia przed kradzieżą nie jestem pewien, bo nie wiem jak sprawdzić czy faktycznie to posiada, ale co w przypadku nr 4? - Hak holowniczy został niedawno dołożony (nie przeze mnie), ale nawet gdy by go mnie było, to czy powinien być tam bezpiecznik dla samego podświetlenia tablicy?

Edytowane przez Coven

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podwiń materiał aby dojść tam klejem w sprayu do tapicerek i potem wciskaj szpachelka.

Po wyschnięciu kleju nic nie wylezie.

 

Vin możesz sobie sprawdzić jakie masz wyposażenie i dla czego brakuje ci bezpieczników.


 

 

O ile zdecydowanej większości nie jestem w stanie zrobić

 

Wyjmij bagnet i zobacz ile masz oleju?

Sprawdzić czy czujnik oleju masz mokry przecież możesz sam zrobić. Sam czujnik też przecież możesz wymienić..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat te dwie rzeczy jestem jeszcze w stanie zrobić. ;)

 

Jutro gdy "będzie coś widać" zajrzę na stan oraz czujnik. Co do wyposażenia przez VIN, to niestety, ale nie udało mi się tego zrobić. Strony które sprawdzałem (włącznie z tą powyżej) nie potrafiły znaleźć tych informacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie.

Gdyby odjąć jedną 4 to się wyświetla

 

VIN: W0L0XCF6844401518 Opel Corsa C 5-drzwiowy hatchback

 

Znaczenie nr VIN:

Producent: General Motors

Płyta: Corsa

Model: Corsa C

Nadwozie: 5-drzwiowy hatchback

Kod nadwozia: F68

Rok modelowy: 2004

Fabryka: Saragossa, Hiszpania

Numer seryjny: 401518

Pobrano ze strony: http://opelvindekoder.pl

Informcje o modelu:

Data produkcji: 14.06.2004

Kierownica po stronie: lewej

Wyprodukowano dla: Francji

Kod silnika: Z12XE

Nr silnika: 19DJ0754

Kod GM Drive:: XXLL

Numer I rejestracji: �� ������

Farba zewnętrzna: Czarny ( Black Sapphire ) 20R - mica, 2 warstwy

 

Kody wyposażenia:

18I Wykończenie wnętrza: ciemny antracyt

18X Wykończenie siedzeń: ciemny antracyt

18Y Wykończenie boczku drzwi: ciemny antracyt

A32 Szyby drzwi przednich sterowane elektrycznie

AG4 Fotel kierowcy: ręczna regulacja wysokości 2-kierunkowa

AJ0 Zagłówki tylne boczne pokryte tkaniną

AJ7 Poduszki powietrzne: kierowcy, pasażera oraz boczne

AM9 Tylna kanapa składana i dzielona w proporcji 60/40

AQ6 Przednie fotele z regulacją oparcia

AT7 Tylne siedzenia z 3-punktowym pasem bezpieczeństwa

AU0 Centralny zamek zdalnie sterowany

AY5 Zagłówek tylny środkowy pokryty tkaniną

B86 Boczne listwy ozdobne w kolorze nadwozia

C60 Klimatyzacja sterowana ręcznie

D1J Zestaw wskaźników: białe/czarne tarcze, pierścienie srebrne

D75 Klamki zewnętrzne w kolorze nadwozia

DDU Lusterka zewnętrzne sterowane elektrycznie

DJ9 Lusterka zewnętrzne sterowane elektrycznie z podgrzewaniem, asferyczne, niebarwione

DT4 Popielniczka i zapalniczka (pakiet dla palących)

E21 Klamki wewnętrzne drzwi w kolorze chromu

E3C Osłona rury wydechowej tył

FX1 Przełożenie końcowe przekładni głównej: 3.94

G61 Mocowanie felg na 4 śruby

JBG Przycisk dźwigni hamulca postojowego: chromowany

JM4 Układ hamulcowy tarczowy przód, bębnowy tył, z układem ABS

K09 Alternator: 120A

K12 Układ wentylacji z filtrem przeciwpyłowym

KIS Gałka dźwigni zmiany biegów: z chromowanym pierścieniem

LW4 Silnik benzynowy 1.2 16V

M24 Ręczna skrzynia biegów 5-biegowa typu F13 CR

MM3 Wyposażenie dla ręcznej skrzyni biegów

N33 Regulowana kolumna kierownicy

NC0 Wyposażenie dla krajów Unii Europejskiej

NP5 Koło kierownicy pokryte skórą

NT4 Norma emisji spalin: EEC 05

NV8 Wspomaganie układu kierowniczego elektryczne, zależne od prędkości

PAH Wykończenie siedzeń: Onishi/Elba

PH5 Felgi aluminiowe 6J x 15, 10 szprych

QLZ Opony 185/55 R15-82 h

QQ5 Koło zapasowe stalowe o pełnych wymiarach

T6C Wykończenie wnętrza: standardowe, wariant 1

TN6 Akumulator: 55Ah

TT1 Reflektory halogenowe sportowe

U91 Antena dachowa: radiowa krótka

UY8 Radio CDR 2005

UZ6 Głośniki: 6 sztuki premium

VFE Kolorowa listwa ochronna na zderzakach

VU3 Panel centralny: metaliczny antracyt

W2N Usunięto boczne emblematy i napisy

W7V Konwersja modelu Cosmo

W8X Dodatkowe elementy do instalacji radia

XL8 Zdalne sterowanie na częstotliwości 433MHz

Z0W Wyposażenie dodatkowe dla Francji

Z1F Prędkościomierz w km/h

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie!

 

Jak to jest z tą "4"? Jak to możliwe, że po odjęciu jednej cyfry mamy dostęp do reszty informacji? Na pełnym numerze informacje podstawowe się zgadzają...

 

Ja tutaj nie widzę żadnej wzmianki o przyciskach przy kierownicy, ale za to zainteresowała mnie "koło kierownicy pokryte skórą" - u mnie jest jedynie guma, reszta by się raczej zgadzała. Jak dobrze mniemam prawdopodobnie była zmieniona kierownica i na stanie była tylko z przyciskami, które w moim przypadku są najwyraźniej dla "picu". Technicznie jest bez zarzutu, sprawdzany był dogłębnie i możemy raczej wykluczyć iż jest on powypadkowy. No nic, jakoś dam radę bez nich, może je zdemontuje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej,

 

Sprawdziłem VIN raz jeszcze i faktycznie - o jedną "4" za dużo było wpisane w umowie, a jako że samochód był w trasie, to nie miałem dostępu do dowodu rej.

Sprawdziłem stan oleju - po dociśnięciu do końca bagnetu i wyjęciu miałem oleju aż po MAX, a TUTAJ jest wyraźny wyciek oleju. Domyślam się, że to jest właśnie ten czujnik. Jak go wymienię, to dam znać co z kontrolką się stało.

 

Co do tej kierownicy, byłbyś w stanie potwierdzić moją hipotezę?

Edytowane przez Coven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności