Skocz do zawartości
Coven

Problemów parę z nowym nabytkiem (Corsa C 2004r.)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

Część problemów już rozwiązana, ale pozostało coś, co dopiero teraz zauważyłem. Odkąd wymieniłem czujnik ciśnienia oleju, to ani razu ni zobaczyłem na desce świecącej się kontrolki (ta między ABS a EPS) - nawet na włączonym zapłonie się nie pali. W czym może tkwić problem?

EDIT.

1. Oprócz niej brakuje mi jeszcze kontrolki pasów bezpieczeństwa - też się nie świeci. Z tego co wyczytałem, to w niektórych państwach nie jest to wymagane, więc może tego nie być, mam rację?

2. W instrukcji jest napisane, że firmowo jest lany olej 5W-30 / 5W-40, jeżeli mam wlany Elfa 10W40 to może tak zostać?

EDIT. 2

Spojrzałem już 5 raz w instrukcję i w 2 pozostałe samochody. Okazało się, że w instrukcji pomyliłem kontrolki (jedna od ciśnienia druga od poziomu), bo mam skanowaną i jako że nie jest zbyt wyraźna, to przeczytałem opis tej od ciśnienia, gdzie jest napisane iż ma się świecić. Teraz zobaczyłem tę drugą - właściwą (czyli tę o którą mi chodzi) i ona akurat nie ma prawa się świecić jak jest ok.

Wybaczcie za przeoczenie... :wacko:

Edytowane przez Coven

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kontrolka pasów nie działa w Corsie C. Co prawda jest w liczniku i można ją aktywować ale fotele nie mają czujników i nigdy nie będzie działała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi