Skocz do zawartości

Zawieszenie remont


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ogranicznikiem w tej przekładni masz po prostu drążek kierowniczy.

Swoim zgrubieniem( przegubem) do chodzi do końca tulei w obudowie przekładni i dalej nie pójdzie.

Może ktoś ci założył jakąś inną przekładnię?

Albo ją źle poskładał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe. Bo widać ze była wymieniana.

Co do odkrecania drazka lewego po stronie kierowcy dojście prawie żadne wiec przydaje się specjalny klucz do odkrecania i przykrecania. Warto zainwestować te parę złotych i się nie mordować z tym. Z drugiej strony jest dużo łatwiej.

Edytowane przez Cybertom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na pewno jest nie tak poskładane.

Ale ja bym sprawdził drążki kierownicze czy masz od Mery czy od Corsy.

Od Corsy są chyba krótsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskładać źle maglownice raczej trudno. Maglownice są te same i w corsie i Merivie wiec ewentualnie ktoś przez błąd mógł jeden drążek dać krótszy. Ale to nie tłumaczy ze w jedna stronę jest półtora obrotu czyli jak powinno być a w druga idzie do oporu aż ociera w nadkolu kolo. No nic jak wszystko rozkrece to zobaczę co tam się dzieje. Widać u Niemca tez kombinują

Edytowane przez Cybertom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TOMEK CORSA B 1.2 i 45km

u mnie w corsie w jedna stronę jest o pół obrotu skręt mocniejszy nie wiem dlaczego jak obadasz to powiec co jest grane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec moje wnioski. Była zakładana nowa maglownica. Na drazkach źle wyregulowali zrobili zbieżność i tu się nasuwa pytanie czy przestawić sobie tylko kierownice żeby dopasować czy juz na na dole na krzyzaku przestawiki parę ząbków. Będę działał w niedziele. Moje czynności które wykonam:

- sprawdzenie kierownicy czy jest na

znakach (bo ponoć jakieś tam są tak mówi

ksiazka) i podłączenie kompa jak

odczytuje kat skretu i ustawić ja

poprawnie.

-następnie demontaż drazkow wymiana na

nowe i ich ustawienie

Tomek napisze co było u mnie przyczyna jak do tego dojde

Edytowane przez Cybertom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

żeby dopasować czy juz na na dole na krzyzaku przestawiki parę ząbków.

 

Na przekładni nie ma wieloklina.

Jest tylko sfrezowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to juz krzyzak wyklucza. Zostaje na kierownicy. Zresztą ja podejrzewałem. Dam znać czy słusznie.
Sprawdziłem kierownica na swoim miejscu na znakach. Koła prosto. Juz nie wiem skąd ten nierówny skręt. Myślałem że na krzyzaku ale skoro jest tam wyfrezowanie a nie wielokiln to nie można źle zamontować czyli nadal szukam dlaczego w jedna stronę jest pół obrotu więcej a z drugiej tego brakuje.

post-56266-0-72961900-1510340628_thumb.jpg

Edytowane przez Cybertom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności